Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Elżbiety, Marka Wtorek 18. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
ESTRACYT
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
iniekcje 300 mg; kapsułki 140 mg.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - estramustine phosphate (połączenie estradiolu z nitrogranulogenem).
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Estracyt jest preparatem niszczącym komórki nowotworowe - cytostatykiem; ma on również działanie hormonalne.
Zastosowanie
Zastosowanie
Estracyt stosuje się w daleko rozwiniętej formie nowotworu prostaty (stercza), gdy leczenie hormonem żeńskim estrogenem, nie przyniosło poprawy. Preparat stosuje się również w stanach metastaz (przerzutów). Leczenie rozpoczyna się zastrzykami, a kontynuuje kapsułkami.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Pacjenci cierpiący na choroby serca muszą przebyć kontrolę lekarską przed podjęciem leczenia Estracytem. Długotrwałe leczenie wymaga regularnych kontroli pracy wątroby oraz obrazu krwi pacjenta. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Estracyt stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Preparaty zawierające wapń, jak np. lekarstwa przeciw nadkwasocie żołądka oraz preparaty witaminowe zmniejszają działanie leku. Zamiar stosowania innych środków w trakcie kuracji przeciwnowotworowej należy omówić z lekarzem.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
>1/100 - Zaburzenia trawienne, jak mdłości i wymioty. Ponieważ lek ma podobne właściwości do hormonu żeńskiego estrogenu może on wywoływać powiększenie gruczołów sutkowych, impotencję, budowanie się zakrzepów krwi, gromadzenie się soli w organizmie z towarzyszącym temu obrzmieniem i osłabieniem mięśnia sercowego. 1/1000- <1/1000 - Bóle głowy. - Zmęczenie. - Przygnębienie. - Reakcje alergiczne, głównie skórne. - Zmiany obrazu krwi. - Zastrzyki mogą wywoływać krótkotrwałe uczucie pieczenia i bólu w okolicach odbytu i organów płciowych.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjentów dorosłych wynosi 2-3 kapsułek 2 razy dziennie. Kapsułki należy połykać w całości i popijać obficie (nie mlekiem) co najmniej 1-2 godzin po jedzeniu. Nie należy spożywać jednocześnie z Estramustinem produktów żywnościowych zawierających wapń, jak sery i mleko. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Trwałość
Trwałość
Kapsułki zachowują ważność przez 5 miesięcy od momentu otwarcia opakowania.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij