Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Jana, Pawła Środa 26. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
EMULSAN 10; EMULSAN 20
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
iniekcje 100 mg/ml; iniekcje 200 mg/ml.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - emulsja. tłuszczowa do odżywiania pozajelitowego
Sposób działania
Sposób działania
Emulsan jest ęródłem kalorii w odżywianiu pozajelitowym. Wielkość cząsteczek w preparacie odpowiada wielkości naturalnie występujących we krwi cząsteczek tłuszczu, tzw...
Zastosowanie
Zastosowanie
Odżywianie pozajelitowe pacjentów, gdy niemożliwe jest doprowadzanie pożywienia normalną drogą.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Emulsanu nie wolno podawać pacjentom z mocno zaburzoną funkcją wątroby oraz zaburzoną przemianą tłuszczów. Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów cierpiących na cukrzycę. Emulsanu nie wolno stosować u pacjentów uczulonych na białko jajka. Przed zastosowaniem leku należy zbadać zawartość trójglicerydów we krwi pacjenta.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/100- 1/1000 - Gorączka. - Uczucie gorąca. - Dreszcze. - Mdłości. <1/1000 - Reakcje uczuleniowe. - Ból głowy, bóle brzucha. - Zmęczenie. - Obniżenie lub podwyższenie ciśnienia krwi. - Wysypka. - Obniżenie liczby płytek krwi. - Zmiany w pracy wątroby. - Przyspieszony oddech. - Bolesna długotrwała erekcja.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Wysokość dawki powinna być dostosowana do szybkości eliminowania tłuszczów przez pacjenta. Lek podaje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o preparacie.
Przechowywanie
Przechowywanie
Emulsję należy przechowywać w temperaturze nie przekraczającej 25ºC, nie wolno zamrażać.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij