Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Jana, Pawła Środa 26. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
DETICENE
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
iniekcje 200 mg; iniekcje 100 mg.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - dacarbazine.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Deticene jest preparatem hamującym rozrost komórek nowotworowych - cytostatykiem.
Zastosowanie
Zastosowanie
Nowotwór skóry - melanoma. Choroba Hodgkina, nowotwory gruczołów limfatycznych.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Lek stosuje się ostrożnie u pacjentów z zaburzoną funkcją nerek lub wątroby. W razie zetknięcia preparatu ze skórą lub błoną śluzową, zwłaszcza oczu należy natychmiast obficie spłukać narażone miejsce wodą. W razie dostania się preparatu do oka należy skontaktować się z okulistą.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
U ponad 90% pacjentów występuje brak apetytu, wymioty, oraz mdłości, które to objawy pojawiają się na początku kuracji i zanikają w trakcie jej trwania W celu uniknięcia mdłości i wymiotów wskazane jest wstrzymanie się od posiłków na 6 godzin przed zastrzykiem. >1/100 - Zmniejszenie liczby białych ciałek oraz płytek krwi. - Brak apetytu, mdłości, wymioty. - Ból w miejscu wstrzyknięcia leku. 1/1000 - Stany grypopodobne z gorączką i bólem mięśni. - Wysypka. - Niezwykłe odczucia skóry, zwłaszcza twarzy. - Wypadanie włosów. <1/1000 - Wstrząs alergiczny. - Anemia. - Uczulenie na promienie słoneczne. - Marskość wątroby.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala doświadczony lekarz onkolog dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Leczenie powinno odbywać się w szpitalu. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Cytostatyków nie podaje się w okresie ciąży ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.
Przechowywanie
Przechowywanie
Lek należy przechowywać w temperaturze 2 - 8ºC.
Trwałość
Trwałość
Roztwór przygotowany do wstrzyknięcia traci ważność po 8 godzinach od momentu sporządzenia

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij