Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Piotra, Juliana Niedziela 1. Sierpnia 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
DAKTACORT
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
krem.
Zawartość
Zawartość
substancje czynne - hydrokortyzon, miconazole.
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Daktacort zawiera łagodnie działający kortyzon, uśmierzający świąd oraz preparat przeciwgrzybiczy (mikonazol).
Zastosowanie
Zastosowanie
Grzybice ze świądem oraz stanami zapalnymi.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Należy unikać zetknięcia preparatu z błoną śluzową oczu. Leku nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie bez zaleceń lekarza.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/1000- <1/1000- Podrażnienie skóry, uczulenie.
Dawkowanie
Dawkowanie
Grzybica ze świądem - miejsca zainfekowane smarować kremem według zaleceń lekarza. Grzybica stóp - rano i wieczorem smarować stopy według przepisu lekarza. Po zaniknięciu objawów grzybicy należy kurację kontynuować przez 2 tygodnie, co zapobiega nawrotowi grzyba. Jeśli po 1 tygodniu kuracji nie nastąpiła poprawa należy skontaktować się z lekarzem. Przed każdorazowym zastosowaniem kremu należy stopy dokładnie umyć wodą i mydłem oraz wysuszyć.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Nie stwierdzono jakiegokolwiek ujemnego wpływu preparatu na płód. Daktacort przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie preparatu na karmione dziecko jest mało prawdopodobne.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
boks golf na kości jędrne piersi kolagen na rozstępy brydż mocne stawy wzmocnienie dziąseł i zębów ziołowe produkty szałwia w zielarniach - szałwia co na grypę szałwia zielarnia - szałwia na grypę szałwia cukierki szałwiowe szałwia nowości - szałwia apteka - szałwia przeciw stresowi - aronia ziołowe wspomaganie - aronia w aptekach - aronia zioła - aronia zioła - aronia cukierki z ziołami - aronia zioła w cukierkach - aronia apteka - aronia nowości z apteki - pokrzywa ładna cera ziołowe wspomaganie - pokrzywa w aptekach - pokrzywa na wzmocnienie - pokrzywa oczyszczenie organizmu ładne włosy w zielarniach - pokrzywa cukierki z ziołami - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir dla sedniorów - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir cukierki z ziołami - żeńszeń imbir dla całej rodziny - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir nowości z zielarni - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej w aptekach - aloes trawa cytrynowa ziołowe wspomaganie - aloes trawa cytrynowa nowości - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa ziołowe produkty - aloes trawa cytrynowa nowości z apteki - aloes trawa cytrynowa na wzmocnienie - czarny bez produkty z czarnego bzu cukierki ziołowe - cukierki czarny bez ziołowe produkty - czarny bez cukierki z ziołami - czarny bez zioła w cukierkach - czarny bez właściwości czarnego bzu ziołowe specjały - czarny bez w aptekach - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe w zielarniach - głóg, głogowe ziołowe wspomaganie - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe nowości z zielarni - głóg, głogowe apteka - melisa nowości - melisa w aptekach - melisa cukierki ziołowe - cukierki melisowe zielarnia - melisa właściwości melisy cukierki z ziołami - melisa ziołowe specjały - melisa dla całej rodziny - waleriana nowości z apteki - waleriana zielarnia - waleriana produkty na odporność - waleriana produkty z waleriany co dobrego - waleriana w zielarniach - waleriana ziołowe specjały - waleriana bieganie toczenie się w plastikowej kuli nurkowanie z rurką boks produkty dla sportowców maraton jogging zapasy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.