Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Jana, Pawła Środa 26. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
CYCLOBARBITALUM CALCIUM
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
tabletki 200 mg; substancja.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - cyclobarbitalum calcium.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Cyclobarbital jest środkiem uspokajającym i nasennym. Działanie nasenne preparatu następuje po kilkunastu minutach od chwili podania i utrzymuje się przez 5-7 godzin. Długotrwałe stosowanie leku może wywołać uzależnienie.
Zastosowanie
Zastosowanie
Bezsenność, stany podniecenia psychicznego.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Leku nie wolno podawać pajentom uczulonym na barbituraty, osobom z poważnym uszkodzeniem wątroby lub chorym na porfirię. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek lub wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji preparatem. Cyklobarbital upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Cyklobarbital stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych środków w trakcie zażywania preparatu należy omówić z lekarzem. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/100 - Wysypka. - W razie wystąpienia wysypki należy skontaktować się z lekarzem, gdyż może to być objaw uczulenia na lek. - Trudności w koncentrowaniu wzroku oraz koordynacji ruchów. - Zmiany w obrazie krwi. - U dzieci nadmierne pobudzenie. - U osób starszych splątanie. 1/1000 - Długotrwałe stosowanie leku oznacza ryzyko powstania uszkodzeń błony śluzowej jamy ustnej. - Dlatego nieodzowna jest dokładna higiena zębów w okresie stosowania leku. - Zgąbczenie kości.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Najczęściej stosuje się 200 mg przed snem. Najwyższa dawka jednorazowa wynosi 400 mg (dwie tabletki).
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia płodu. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij