Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Cecylii, Marka Piątek 22. Listopada 2019r
Zadania z Fizyki Medycyna Kolagen-sport.pl Dezodorant-kobiet-mezczyzn-super-deo.pl
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
CARBO MEDICINALIS
Dostepność leku
Dostepność leku
Bez recepty
Forma leku
Forma leku
granulat; tabletki 300 mg.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - activated charcoal.
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Węgiel leczniczy wchłania obecne w przewodzie pokarmowym szkodliwe dla organizmu substancje, jak: wydzielane przez bakterie szkodliwe enzymy, chemiczne związki trujące, leki. Substancje te tworzą z węglem związek, który zostaje wydalony z organizmu.
Zastosowanie
Zastosowanie
Biegunka. Ostre zatrucia.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Oczekiwany skutek leczenia innymi lekami może ulec zmianie, jeśli węgiel stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Większość leków traci swoje działanie, jeśli zażywa się je jednocześnie z węglem, należy zatem zażywać inne leki po upływie co najmniej 2-3 godzin od momentu zażycia preparatu węgla. Preparat zabarwia stolec na czarno, co jest absolutnie nieszkodliwe. W zatruciach substancjami żrącymi nie należy podawać preparatów węgla. W pozostałych zatruciach trzeba podać preparat węgla tak szybko jak to jest możliwe, najlepiej w 5-10 minut po spożyciu trującej substancji oraz skontaktować się z pogotowiem.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/100 - Zaparcie.
Dawkowanie
Dawkowanie
Ostre zatrucia - dorośli 50-100 g granulatu Carbo medicinalis po zmieszaniu z wodą (250-500 ml), jak najprędzej po spożyciu trującej substancji. Dzieci 25-50 g granulatu zmieszanego z wodą (125- 250 ml) tak szybko jak to jest możliwe. Biegunka - dorośli i dzieci 3-6 tabletek lub według przepisu lekarza. Jednorazowe zastosowanie dużych ilości preparatu węgla jest całkowicie nieszkodliwe. Osoby mające trudności z przełknięciem leku mogą rozpuścić tabletki w wodzie.
Przechowywanie
Przechowywanie
Tabletki należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Trwałość
Trwałość
Granulat po zmieszaniu z wodą zachowuje ważność przez jeden tydzień, jeśli jest przechowywany w lodówce.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
ranking kolagen sprint sport dla aktywnych zielarnie internetowe żużel łyżwiarstwo rugby produkty na gładką skórę co na grypę szałwia na ból gardła szałwia jedzenie lodów szałwia ziołowe cukierki - szałwia na kaszel tabletki szałwia na angine szałwia co na grypę szałwia najlepsze na grypę szałwia zioła - aronia w aptekach - aronia dla całej rodziny - aronia na odporność - aronia przeciw stresowi - aronia ziołowe cukierki - aronia ziołowe wspomaganie - aronia w aptekach - aronia cukierki z ziołami - pokrzywa ziołowe cukierki - pokrzywa ziołowe produkty - pokrzywa cukierki z ziołami - pokrzywa ładne włosy ziołowe specjały - pokrzywa ładna skóra zioła - pokrzywa cukierki z ziołami - żeńszeń imbir apteka - żeńszeń imbir właściwości żeńszenia imbiru nowości z zielarni - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir przeciw stresowi - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir nowości - żeńszeń imbir co dobrego - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa ziołowe produkty - aloes trawa cytrynowa ziołowe wspomaganie - aloes trawa cytrynowa nowości z zielarni - aloes trawa cytrynowa co dobrego - aloes trawa cytrynowa w aptekach - aloes trawa cytrynowa dla całej rodziny - czarny bez ziołowe cukierki - czarny bez apteka - czarny bez produkty z czarnego bzu nowości - czarny bez cukierki ziołowe - cukierki czarny bez nowości - czarny bez w zielarniach - czarny bez na wzmocnienie - głóg, głogowe nowości z zielarni - głóg, głogowe właściwości głogu nowości - głóg, głogowe cukierki głogowe - cukierki ziołowe specjały - głóg, głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe w aptekach - głóg, głogowe ziołowe cukierki - melisa nowości z zielarni - melisa w aptekach - melisa w aptekach - melisa apteka - melisa produkty z melisy ziołowe cukierki - cukierki melisowe właściwości melisy cukierki walerianowe - cukierki ziołowe wspomaganie - waleriana zioła - waleriana cukierki ziołowe - cukierki walerianowe zielarnia - waleriana produkty z waleriany co dobrego - waleriana w aptekach - waleriana dezodorant hokej na lodzie dobry dezodorant badminton skok wzwyż wyścigi konne skoki narciarskie golf
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook