Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Januarego, Konstancji Czwartek 19. Września 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
BELODERM
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
krem 0,05%; maść 0,05%.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - betamethasone dipropionate.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Beloderm jest silnie działającym preparatem kortyzonowym, przeciwdziałającym stanom zapalnym oraz uśmierzającym świąd.
Zastosowanie
Zastosowanie
Beloderm stosuje się w leczeniu psoriasis (chroniczna choroba skóry oznaczająca się łuszczeniem naskórka na zaczerwienionym podłożu) oraz wysypek o różnorodnym podłożu. Maść stosuje się przede wszystkim na suche łuszczące się powierzchnie, natomiast krem nadaje się bardziej do leczenia wilgotnych zmian skóry.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie należy stosować na otwarte rany, a także w następujących chorobach: rosacea (wysypka wokół ust), gruęlicy skóry, syfilisie, ospie wietrznej, opryszczce (Herpes simplex). Na obszarach, gdzie jedna powierzchnia skóry styka się z drugą, np. pachy, a także skóry twarzy nie należy leczyć preparatem kortyzonowym. U dzieci poniżej 1 roku życia Beloderm może zostać zastosowany tylko w wyjątkowych przypadkach. Należy unikać zetknięcia preparatu z błoną śluzową oczu.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Pojawiają się jedynie w razie długotrwałego używania preparatu i to na dużych powierzchniach skóry. 1/1000- <1/1000- Zwiotczenie skóry. Pęknięcia zewnętrznych naczyń krwionośnych. Wzmożone owłosienie. Zmiany pigmentacyjne.
Dawkowanie
Dawkowanie
Lek należy stosować według zaleceń lekarza.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno stosować go w okresie ciąży. Preparat przechodzi do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
kolagen olx kolagen na paznokcie sport dla aktywnych na odporność fryzjerzy zmarszczki u kobiet wędkarstwo kolagen na rozstępy dla sedniorów - szałwia lekarz radzi na gardło szałwia dla całej rodziny - szałwia na urlopie szałwia szałwia szałwia ziołowe specjały - szałwia apteka - szałwia najlepsze na kaszel szałwia cukierki z ziołami - aronia zielarnia - aronia w zielarniach - aronia dla całej rodziny - aronia cukierki z ziołami - aronia nowości z apteki - aronia w aptekach - aronia zioła w cukierkach - aronia ładna cera cukierki ziołowe - pokrzywa właściwości pokrzywy cukierki z ziołami - pokrzywa co dobrego - pokrzywa cukierki z ziołami - pokrzywa oczyszczenie organizmu produkty z pokrzywy nowości - żeńszeń imbir przeciw stresowi - żeńszeń imbir produkty z żeńszenia i imbiru w aptekach - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir dla sedniorów - żeńszeń imbir dla całej rodziny - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir dla sedniorów - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa dla całej rodziny - aloes trawa cytrynowa dla sedniorów - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa nowości z apteki - aloes trawa cytrynowa cukierki z ziołami - aloes trawa cytrynowa zielarnia - czarny bez dla całej rodziny - czarny bez ziołowe specjały - czarny bez cukierki czarny bez - cukierki zioła - czarny bez cukierki z ziołami - czarny bez ziołowe wspomaganie - czarny bez ziołowe cukierki - cukierki czarny bez właściwości głogu nowości z apteki - głóg, głogowe w aptekach - głóg, głogowe nowości z zielarni - głóg, głogowe zioła w cukierkach - głóg, głogowe ziołowe specjały - głóg, głogowe nowości z zielarni - głóg, głogowe zioła - głóg, głogowe ziołowe cukierki - cukierki melisowe zioła - melisa co dobrego - melisa zioła w cukierkach - melisa na wzmocnienie - melisa na wzmocnienie - melisa ziołowe cukierki - cukierki melisowe co dobrego - melisa zielarnia - waleriana w zielarniach - waleriana produkty z waleriany ziołowe specjały - waleriana w aptekach - waleriana na wzmocnienie - waleriana na wzmocnienie - waleriana cukierki ziołowe - cukierki walerianowe renomowany dezodorant produkty dla biegaczy dla sportowców hokej na lodzie nurkowanie biegi na przełaj wspinaczka łyżwiarstwo
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook