Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Filipa, Kordylii Piątek 22. Października 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
APHTIN
Dostepność leku
Dostepność leku
Bez recepty
Forma leku
Forma leku
płyn 20%.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - tetraboran sodu, gliceryna.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Aphtin działa lekko aseptycznie na błony śluzowe.
Zastosowanie
Zastosowanie
Używa się go do odkażania błon śluzowych jamy ustnej, głównie w leczeniu pleśniawek. Lek nie jest przewidziany do stosowania systematycznego.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Długotrwałe stosowanie Apthinu jest potencjalnie toksyczne, gdyż wchłania on się łatwo z błon śluzowych i może gromadzić się w organizmie ze względu na bardzo wolne wydalanie się z ustroju. Aptinu nie należy stosować u pacjentów z uszkodzonymi błonami śluzowymi, a także u pacjentów z chorobami nerek.
Dawkowanie
Dawkowanie
Pędzlować 2-3 razy dziennie błonę śluzową jamy ustnej.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania płynu podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
naturalny kolagen produkty dla biegaczy snooker lekkoatletyka żużel wzmocnienie bioder produkty na paradontozę paralotniarstwo na przeziębienie szałwia lekarz radzi na gardło szałwia na przeziębienie szałwia na grypę szałwia w aptekach - szałwia na przeziębienie szałwia dla całej rodziny - szałwia co na grypę szałwia nowości - aronia ziołowe cukierki - aronia ziołowe produkty - aronia ziołowe produkty - aronia ziołowe cukierki - aronia produkty z aronii w aptekach - aronia właściwości aronii produkty na odporność - pokrzywa poprawa przemiany materii w aptekach - pokrzywa ładne włosy ziołowe cukierki - pokrzywa dla całej rodziny - pokrzywa zioła - pokrzywa dla sedniorów - pokrzywa nowości - żeńszeń imbir cukierki z ziołami - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir żeńszeń imbir - cukierki co dobrego - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir dla całej rodziny - aloes trawa cytrynowa co dobrego - aloes trawa cytrynowa dla sedniorów - aloes trawa cytrynowa na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa zielarnia - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa zielarnia - aloes trawa cytrynowa w aptekach - czarny bez nowości z zielarni - czarny bez cukierki czarny bez - cukierki ziołowe produkty - czarny bez ziołowe produkty - czarny bez w zielarniach - czarny bez zioła w cukierkach - czarny bez co dobrego - czarny bez cukierki z ziołami - głóg, głogowe ziołowe specjały - głóg, głogowe na wzmocnienie - głóg, głogowe przeciw stresowi - głóg, głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe co dobrego - głóg, głogowe ziołowe specjały - głóg, głogowe cukierki głogowe - cukierki ziołowe cukierki - cukierki melisowe dla sedniorów - melisa na wzmocnienie - melisa apteka - melisa ziołowe cukierki - melisa na wzmocnienie - melisa cukierki z ziołami - melisa ziołowe cukierki - melisa właściwości waleriany nowości z zielarni - waleriana cukierki z ziołami - waleriana nowości - waleriana ziołowe specjały - waleriana ziołowe produkty - waleriana zioła - waleriana ziołowe specjały - waleriana dla sportowców surfing brydż toczenie się w plastikowej kuli biegi na przełaj dobry dezodorant skoki ze spadochronem sprint
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.