Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Teodora, Seweryna Środa 23. Października 2019r
Zadania z Fizykia
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
AMPICILLIN
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
kapsułki 250 mg; kapsułki 500 mg.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - ampicillin trihydrate.
Sposób działania
Sposób działania
Ampicylina należy do antybiotyków z grupy penicylin o szerokim spektrum działania, oznacza to, że jest ona skuteczna w zwalczaniu wielu szczepów bakterii. Ampicylina uniemożliwia bakteriom budowanie ścian komórkowych i przez to powoduje ich rozpad.
Zastosowanie
Zastosowanie
Leczenie infekcji dróg oddechowych oraz dróg moczowych, zakażenia przewodu pokarmowego, zapalenia dróg żółciowych, zakażenia po zabiegach chirurgicznych, zapalenia otrzewnej.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Leku nie należy stosować u pacjentów z alergią na penicylinę. Lek zmniejsza skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Ampicylinę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych preparatów łącznie z antybiotykiem.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/100- Rozwolnienie, biegunka. 1/1000- <1/1000- Wysypka, zmiany w obrazie krwi.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz.Wysokość dawki zależy od rodzaju infekcji i jej nasilenia oraz wagi ciała i wieku pacjenta. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku. Już po paru dawkach następuje wyraęna poprawa zdrowia. Nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie przepisanej przez lekarza kuracji może spowodować nawrót choroby.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne, jeśli lek stosuje się w dawkach terapeutycznych.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
windsurfing bolą kości maraton blizny potrądzikowe preparaty na ładne ciało szachy kolagen do twarzy solaria na kaszel suchy i mokry szałwia cukierki verbena szałwia dla sedniorów - szałwia ziołowe produkty - szałwia najlepsze zioła szałwia co dobrego - szałwia dla sedniorów - szałwia co na grypę szałwia cukierki z ziołami - aronia ziołowe cukierki - aronia dla sedniorów - aronia właściwości aronii w aptekach - aronia zioła - aronia ziołowe wspomaganie - aronia na wzmocnienie - aronia pokrzywa - cukierki cukierki ziołowe - pokrzywa apteka - pokrzywa na wzmocnienie - pokrzywa ładne paznokcie na wzmocnienie - pokrzywa dla całej rodziny - pokrzywa nowości z zielarni - pokrzywa cukierki z ziołami - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir dla sedniorów - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir zielarnia - żeńszeń imbir zielarnia - żeńszeń imbir nowości - aloes trawa cytrynowa aloes trawa cytrynowa - cukierki właściwości aloesu trawy cytrynowej na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa nowości - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa ziołowe wspomaganie - aloes trawa cytrynowa zioła - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - czarny bez cukierki czarny bez - cukierki w zielarniach - czarny bez co dobrego - czarny bez nowości z apteki - czarny bez na wzmocnienie - czarny bez co dobrego - czarny bez produkty z czarnego bzu zioła w cukierkach - głóg, głogowe właściwości głogu nowości z apteki - głóg, głogowe co dobrego - głóg, głogowe co dobrego - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe ziołowe cukierki - głóg, głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe apteka - melisa w aptekach - melisa cukierki ziołowe - cukierki melisowe właściwości melisy w aptekach - melisa na odporność - melisa cukierki ziołowe - cukierki melisowe przeciw stresowi - melisa dla całej rodziny - waleriana na wzmocnienie - waleriana apteka - waleriana na wzmocnienie - waleriana przeciw stresowi - waleriana przeciw stresowi - waleriana ziołowe cukierki - cukierki walerianowe cukierki ziołowe - cukierki walerianowe badminton bieganie dżudo dżudo baseball górskie spływy kajakowe ranking dezodorant renomowany dezodorant
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook