Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Janusza, Konrada Czwartek 21. Listopada 2019r
Zadania z Fizyki medycyna medycyna medycyna
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
ALDECIN INHALER
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
aerozol 50 µg/dawkę
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - beclometasone dipropionate.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Aldecin jest syntetycznym kortykosteroidem, który stosowany nawet w bardzo małych dawkach ma działanie przeciwuczuleniowe i przeciwzapalne. Lek nie daje natychmiastowego skutku, lecz maksimum jego efektu następuje po kilku dniach jego stosowania. W katarze siennym należy więc rozpocząć podawanie leku na kilka dni przed sezonem kwitnienia.
Zastosowanie
Zastosowanie
Aldecin stosuje się w astmie oskrzelowej, katarze alergicznym o nieznanym i znanym pochodzeniu, np. katar sienny. Używa się go również w leczeniu polipów w nosie, często jako uzupełnienie zabiegu chirurgicznego.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Pacjenci leczeni uprzednio kortyzonem w tabletkach mogą po rozpoczęciu stosowania aerozolu mieć nawrót alergicznego zapalenia spojówek.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/100- Kichanie natychmiast po zastosowaniu sprayu. Lekko zabarwiona krwią wydzielina z nosa. <1/1000- Nieprzyjemny zapach i smak, który może zależeć od przyczyny choroby lub właściwości leku. Uszkodzenie błony śluzowej nosa, przedziurawienie przegrody nosowej. Przyczyny tych objawów nie są dostatecznie wyjaśnione.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Sposób stosowania sprayu jest opisany w towarzyszącej lekowi ulotce. Przed użyciem aerozol wstrząsnąć.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania aerozolu podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
bóle stawów bolą stawy dziąsła wspinaczka narty wodne bolące kości dla sportowców bóle stawów na kaszel palacza szałwia ziołowe wspomaganie - szałwia przeziębienie leki szałwia ziołowe produkty - szałwia na kaszel szałwia na przeziębienie szałwia nowości z apteki - szałwia przeziębienie leki szałwia w zielarniach - aronia w zielarniach - aronia co dobrego - aronia zielarnia - aronia zioła - aronia co dobrego - aronia ziołowe wspomaganie - aronia w zielarniach - aronia dla całej rodziny - pokrzywa ładna skóra zioła w cukierkach - pokrzywa poprawa przemiany materii ładna cera nowości - pokrzywa produkty na odporność - pokrzywa ładne paznokcie cukierki ziołowe - żeńszeń imbir cukierki z ziołami - żeńszeń imbir produkty z żeńszenia i imbiru cukierki z ziołami - żeńszeń imbir ziołowe wspomaganie - żeńszeń imbir nowości - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir zioła - żeńszeń imbir w zielarniach - aloes trawa cytrynowa co dobrego - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa nowości - aloes trawa cytrynowa nowości z zielarni - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa apteka - czarny bez co dobrego - czarny bez ziołowe wspomaganie - czarny bez nowości z apteki - czarny bez apteka - czarny bez nowości z zielarni - czarny bez nowości - czarny bez w zielarniach - czarny bez nowości z zielarni - głóg, głogowe w zielarniach - głóg, głogowe cukierki z ziołami - głóg, głogowe ziołowe specjały - głóg, głogowe na wzmocnienie - głóg, głogowe na wzmocnienie - głóg, głogowe na wzmocnienie - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe apteka - melisa ziołowe produkty - melisa ziołowe specjały - melisa zielarnia - melisa w zielarniach - melisa ziołowe cukierki - cukierki melisowe cukierki melisowe - cukierki dla sedniorów - melisa dla sedniorów - waleriana zioła - waleriana nowości z apteki - waleriana ziołowe wspomaganie - waleriana nowości z apteki - waleriana zioła w cukierkach - waleriana zioła w cukierkach - waleriana zielarnia - waleriana najskuteczniejszy dezodorant wioślarstwo skoki narciarskie produkty dla biegaczy rzut dyskiem chodzenie po jaskiniach krykiet curling
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook