Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Heleny, Ilony Niedziela 18. Sierpnia 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
AETHYLUM CHLORATUM
Nazwa międzynarodowa
Nazwa międzynarodowa
Aethylum chloratum
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
Płyn, Płyn w aerozolu
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - ethyl chloride. Aethylum chloratum (Chlorek etylu) 70 g
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Chlorek etylu bardzo szybko paruje pochłaniając przy tym duże ilości ciepła. Zastosowany zewnętrznie działa miejscowo znieczulająco. Powoduje zamrożenie tkanek. Ze względu na dużą toksyczność stosowany jedynie miejscowo i na krótko - kilka minut. Rozpryskiwany na skórę czy śluzówkę gwałtownie paruje, pochłaniając dużo ciepła, wskutek czego powstaje miejscowe zamrożenie powodujące znieczulenie zakończeń czuciowych.
Zastosowanie
Zastosowanie
Znieczulanie miejscowe w krótkotrwałych zabiegach, np. w stomatologii. Preparat podaje wyłącznie służba zdrowia, która udziela informacji o jego działaniu.
Wskazania
Wskazania
Miejscowe znieczulenie: * w zabiegach chirurgicznych, * w zabiegach stomatologicznych, * w zabiegach dermatologicznych * przy urazach zewnętrznych zwłaszcza u sportowców.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania
Nie stosuje się na uszkodzoną skórę oraz u dzieci poniżej 12 roku życia
Dawkowanie
Dawkowanie
Tylko do użytku zewnętrznego.
Przechowywanie
Przechowywanie
Przechowywać w chłodnym miejscu. Przed zastosowaniem leku sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie), nie stosować leku po upływie terminu ważności. Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Uwagi
Uwagi
Chronić przed działaniem słońca Pojemnik pod ciśnieniem, nie rzucać, nie dziurawić, Nie wrzucać do ognia

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook