Przychodnia.pl
Poniedziałek 18. Czerwca 2018r
Elżbiety, Marka


linki sponsorowane, reklamy

Czym się odchudzać?
Stale wzrasta zainteresowanie środkami odchudzającymi. Rynek oferuje taką obfitość środków odchudzających, że kręci się w głowie. Firmy prześcigają się w reklamowaniu skuteczności oferowanych specyfików. Trudno się dziwić, że nie wiemy co z tej oferty wybrać...
Choć dla laika wybór pozostaje ciężką decyzją - jedno jest pewne - musimy unikać preparatów zagrażających zdrowiu.
Do takich zaliczyć należy silnie działające leki służące leczeniu otyłości
- wydawane są na receptę, a ich objawy uboczne są częstokroć niebezpieczne dla zdrowia, dostępne z “prywatnego importu” preparaty oparte na efedrynie, kofeinie i aspirynie (niebezpieczne i nielegalne), betaadrenomimertyki i hormony (również niebezpieczne), oszukujące głód wypełniacze (nieskuteczne i sprzyjające zapaleniu przełyku oraz uchyłkowatości jelit) oraz odżywki redukcyjne – koktajle odchudzające (nieskuteczne i niemodne).
Czym się więc odchudzać?
– jedynie (może aż), pozostają nam środki ograniczające wchłanianie tłuszczu i tzw. substancje metabolicznie aktywne – jedynie o nich możemy myśleć poważnie.
Licz kalorie i węglowodany
Coraz większą rolę pełnią preparaty ograniczające wchłanianie tłuszczu. Mają one swe zalety, ale i słabe punkty.
Specjaliści od dietetyki dobrze wiedzą że to węglowodany, a nie tłuszcze, są głównymi sprawcami otyłości.
To chleb, makaron, kasze, ziemniaki, mąka w naleśnikach czy ciastach, a nie słonina, są obecnie “bombą” kaloryczną w diecie statystycznego Polaka. Co więcej najnowsze badania dowodzą, że nasz organizm najchętniej konsumuje węglowodany i w pierwszej kolejności zamienia NA TŁUSZCZ!
Jakby tego było mało - obfita obecność węglowodanów w diecie blokuje “spalanie” nagromadzonych fałdek i zapasów tłuszczu.
Jeśli jednak zamierzacie Państwo odchudzać się preparatem blokującym wchłanianie tłuszczu, bo np. lubicie jeść tłusto - powinniście uzupełnić dietę witaminami ...rozpuszczalnymi w tłuszczach! Tak, to nie lapsus słowny, lecz najprawdziwsza konieczność. Ograniczenie wchłaniania tłuszczu to “wymiecenie” niezbędnych dla zdrowia witamin A , E, D i innych rozpuszczalnych w tłuszczach.. Trzeba więc wzbogacać dietę suplementami z apteki.
Spalacze tłuszczu.
Przyszłość odchudzania specjaliści upatrują w tzw. substancjach aktywnych metabolicznie. Jak sama nazwa wskazuje, są to substancje usprawniające przemianę materii. W profesjonalnym odchudzaniu najbardziej cenione są te substancje, które przyśpieszają spalanie tłuszczów. Te naturalne katalizatory (przyśpieszacze), nie dość że nie szkodzą zdrowiu, to jeszcze posiadają nieocenione wartości prozdrowotne. Tak więc, jeżeli stosując je nie zredukujemy wagi do wymarzonego poziomu, to i tak ogromnie zyskamy na zdrowiu, energii i tężyźnie fizycznej. Dlatego właśnie, polecamy je gorąco.
Najaktywniejsze z nich, o dowiedzionej skuteczności w spalaniu tłuszczu są: L-karnityna, koenzym Q10 i kreatyna.
W odniesieniu do każdej z tych substancji istnieje już pokaźna baza dowodowa, pozwalająca polecać je jako ,,spalacze tłuszczu”. Najlepsze rekomendacje ma modna ostatnio L-karnityna.
Wymienione substancje można stosować oddzielnie -
jednak ponieważ działają one w różnych etapach spalania tłuszczu, można spodziewać się, że stosowane łącznie wzmocnią swój efekt. Jak dotąd wzmacnianie się, czyli synergizm działania, dowiedziono dla koenzymu Q10 i L-karnityny, jednak – badania nadal trwają. Istnieje również coraz więcej dowodów na to, że witamina E wzmacnia działanie L-karnityny, koezymu Q10 i kreatyny oraz przyśpiesza odchudzanie.
Wszystkim, którzy marzą o sylwetce plażowej prezentujemy następujący program suplementacyjny:
L-karnityna – 600-1200 mg dziennie (2-4 tabl. OLIMP L-KARNITYNA PLUS)
Kreatyna-4-6 g. Dziennie (4-6 tabl. OLIMP KREATYNA 1000)
Koenzym Q10 – 30-60 mg dziennie (1-2 kaps. VITA CARE Q10)
Witamina E – 200-400 mg dziennie (1-2 kaps. Witamin E 200)
Jeżeli jakimkolwiek sposobem (lekiem, suplementem, dietą) ograniczymy podaż tłuszczu, a jednocześnie nie ograniczymy spożycia węglowodanów, możemy zapomnieć o smukłej ,,sylwetce plażowej’’, która daje nam dobre samopoczucie i zdrowie przez cały rok.
mgr farmacji Sławomir Ambroziak
linki sponsorowane, reklamy

51
Twój komentarz
Dodaj nowy komentarz

53 Kryn 77.112.45.250
2013-01-25 15:43:13

Próbujecie sie odchudzic nei mając pojęcia o podstwach.to tak smao jkaby mechanik konstruował bombę jądrową. Ludzie troche więcej mózgu. Odchudznaie nie polega na braku jedzenia bo tym samym spowalniamy metabolizm i wszystko co zjemy a .m.in owoce to tez sam cukier idzie na przemain tluszcz itp. Najpierw tzreab ograniczyc weglowadny bo z Tym u Kobiet jest klatastrofa potem obliczyc sredni wydatek energetyczny. Nie wymagajmy od organizm wiele jak sie siedzi i oglada tv albo co kelpsze ruszy sie 5min noganmi i tyle. a potems ie wymaga cudu od witamin. WWszystko dziala tylko z głowa a nei w skrajnosci. Wam najlepiej hormony odrazu bo szybko dzialaja a skutki nei wazne.
52 Ania 212.2.96.15
2012-02-16 22:44:49

Nie wieże w te tabletki. Mi zadne nie pomogły. Tylko ćwiczenia i jedzenie wazyw oraz niektorych owocow.
51 aa 195.117.223.58
2011-12-10 13:34:50

zawsze byłam szczupła ale zachorowałam na niedoczynność tarczycy i przytyłam 20kg które trudno zrzucić, chociaż nie jadam weglowodanów prawie wcale. Czasem choroba powoduje nadwagę ,a wtedy wszystkie diety biorą w łeb
50 Blue 193.33.42.230
2011-07-16 09:58:11

Odrazu widać, że reklamujesz na zlecenie Herbalive. Jak piszesz posty reklamowe najpierw się zdecyduj, czy tym razem robisz za mężczyznę, czy za kobietę:/
49 Mania
2010-07-21 11:18:37

Wszystko trzeba brać z rozsądkiem. Mi wspomagająco pomógł Fosanic, gdyż likwidował mi łaknienie na słodycze. Poza tym warto wtedy znacznie więcej się ruszać. Same tabletki to za mało.
48 Asia
2006-05-17 07:00:39

Jest sposob na skuteczne schudniecie--to dieta MZ. ja tez mam problemy ze zrzuceniem wagi.Probowalam wszystkiego--marne lub zadne efekty.Ale TA-MZ- JEST SKUTECZNA....Jej pelna nazwa to MNIEJ ZARCIA! Przykro mi,ale to naprawde JEDYNA skutecznna dieta i oczywiscie ZERO CUKRU I MAKI pod jakakolwiek postacia. POLECAM ! WYPROBOWANA I SKUTECZNA EFEKT JUZ PO ! MIE_CU
47 bartek
2006-05-16 01:10:31

czy istnieja jakies skuteczne leki na odchudzanie? mam duza nadwage i musze cos z tym zrobic mam dostep do lekow ale doradzcie jakie mi pomoga? bo te wszystkie bez recepty nic mi nie pomagaly a wiem ze istnieja leki na recepte i sa skuteczne tylko niebespieczne ale nie mam wyjscia doradzcie!!!
46 ela
2006-05-15 13:14:59

przecież każdy z nas to indywidualny przypadek, jedem może jejsć to drugi tamto trzeba znaleźć dla siebie odpowiednią i skuteczna diewtę , ja próbowałam miliony diet i nie bylło skutku , jedynie jak zaczęłam jeść wg polecenia pani dietetyk , bardzo proste reguły trzeba przestrzegac polecam , a mianowicie: jemy w nieograniczonych ilościach i obojętnie pod jaka postacia warzywa plus jeden owoc dziennie i możemy zjeść ok 10dkg mięsa najlepiej drób albo cielęcina , sukces murowany bez głodowania
45 aga
2006-04-06 14:46:16

Agnieszko, zamiast tracic czas i energie na odchudzanie, zainwestuj w wyksztalcenie! Tak razacych bledow nie widzialam od lat!
44 AGNIESZKA
2006-04-04 23:30:02

JA JUZ W NIC NIE WIERZE TESZ PIJE CHERBATKI JESTEM NA DJECIE I NIC ,NIE JEM PIECZYWA I ZIEMNIAKUW ITAK PEWNIE NIE SCHUDNE
43 Anna
2006-03-27 14:48:46

Bardzo cenne i trafne uwagi mgr Sławomira Ambroziaka - szkoda tylko, że zaliczyć je trzeba do nieetycznej kryptoreklamy Bo kiedy okaże się, że pan magister jest przedstawicielem firmy OLIMP, czyli producenta zachwalanej wyżej L-karnityny, jego słowa bardzo tracą na wiarygodności. Tym bardziej, że jak dotąd brak naukowych dowodów na działanie L-karnityny i coraz więcej autorytetów skłania się do opinii,że to takie przyjazne pacebo. Oj, nieładnie panie magistrze.
42 Helena
2004-01-10 20:16:03

Nie jedząc węglowodanów naprawdę można się odchudzić tylko jak to zrobić.
41 paulina
2003-09-11 13:56:20

moim zdaniem najważniejszy jest ruch, ale i ten powinien być dostosowany indywidualnie do każdego. Kiedyś przez miesiąc brałam Super Fat Burner i codziennie przez godzine ćwiczyłam aerobik (bardzo intensywnie), poza tym ograniczałam nieco dzienne porcje posiłków. Nie wiem jak to sie stalo, ale po tym miesiacu wcale nie schudłam. Poprawił się tylko nieco kształt sylwetki. Natomiast innym razem, po kupieninu sobie rolek - jeździłam przez cały tydzień, codziennie po 2-3 godziny. Po takim wysiłku byłam głodna jak wilk i wchłaniałam niemałe ilości jedzienia. Efekt - po tygodniu - 3 kilogramy mniej. Po prostu każdy powinien dopasować to, co dla niego najlepsze. Nie ma sprawdzonych, idealnych rozwiązań.
40 Monika
2003-08-19 08:01:29

Faktycznie, poprzez wykluczenie węglowodanów i niezestawianie ich z białkami i tłuszczami schudłam od lutego br. 20 kg. Jest to dla mnie niesamowity sukces, jadlam owoce, warzywa, jajka, mięso, jogurty itp.
39 Małgorzata
2003-08-17 21:46:06

L-karnityna plus dobra dieta to odchudza
38 M_LADY21
2003-07-30 11:24:49

Ja kiedyś przez pewnien czas jadłam Karnitynę kiedy jeszcze nie była aż tak popularna. Może i dawało to efekty ale do tego trzeba niestety ćwiczyć. Samo się za nas nic nie spali.Każdy trener wam powiem, że po wzięciu jednej tabletki trzeba przynajmniej minmum 30 minut ćwiczyć, żeby się spocić. Kolejnym problemem jest to, że kiedy przestaniemy brać L-Karnitynę to nasza waga szybko powróci. I bądz tu człowieku mądry !
37 Piotr
2003-04-08 15:13:05

Panie mgr, dlaczego koktajle odchudzające są nieskuteczne i jakie to te nieskuteczne?
36 Przemysław Kania
2003-04-07 23:35:26

Kolejna bzdura, wymyślona przez pseudodietetyków. Biomaszyna potrzebuje min 56 składników do przemian. Nadwyżka jednego to deficyt drugiego trzeciego itd. Do tego jeszcze walka z toksynami, mało wody, stres itp Co prawda Q10 omega- 3 to substancje deficytowe lecz L-karnityna? Chyba nikomu w tym kraju nie brakuje mięsa nabiały ogólnie białka. No chyba, że laik przeczyta kretyńskie czasopisma a tam napisane śledź 347,978 kcal makrela 499,8956 kcal ser źółty 289,45893 kcal. Niestety jakość żywności jest podła, więc proponuję suplementy odpowiednio zbilansowane i naturalne i drogie! Gdyż jedynie te mają za sobą technologię wiedzę lekarzy dietetyków zielarzy itp i odpowiednie surowce Produkty Olimpu za ~ 20 lat może?
35 Katarzyna
2003-01-14 19:49:40

Zgadza się! Produkty firmy OLIMP ,zwłaszcza L-Karnityna wspaniale odchudzają ... portfel. Po takim "zainwestowaniu" we własna sylwetkę nie mamy już zazwyczaj środków na bezkarne podjadanie smakołyków. Po prostu nas nie stać! I w tym tkwi tajemnica "cudownych produktów". Tak na prawdę to tylko silna wola, liczenie kalorii, dokładnie zaplanowana zdrowa dieta i realnie postawiony cel są receptą na sukces. WIEM! Sama schudłam w ciągu dwóch lat 25 kg! BEZ ŻADNYCH ŚRODKÓW WSPOMAGAJĄCYCH!
34 Tomasz
2003-01-05 21:01:55

Nielegalne? Owszem. Skuteczne? Bardzo! Sam stosowałem i zapewne będę stosował. Przetestowałem kilka suplementów, min. karnitynę (kiepska) i powiem krótko - chcesz schudnąć, jesteś zdeterminowany/a - weź mieszankę ECA (jeśli z sercem wszystko ok). Zahamuje apetyt, podniesie termogenezę ciała - rewelacja! Tylko pamiętaj - bierzesz na własne ryzyko; mnie nic nie było, niektórzy dorobili się problemów z serduchem. No ale to jedyny środek, którego efekty są doprawdy rewelacyjne.
33 Mariusz
2002-08-10 13:56:53

Używałem L-karnityny i nie pomogło nic. Na stronach o kulturystyce wszyscy narzekają na L-karnityne moi znajomi też. Zamawiając Chrom z oferty z gazety i zażywając go moja waga spadła o 8,9 kilo (1 tabl.+50 mcg Chronu), obecnie korzystam w Chromu organicznego (1 tabl. 2oo mcg chromu) czy dobrze że ją zażywam? Dodatkowo pije herbatki wyszczuplające. L-karnityna i te witaminy to drogi interes, a w moim przypadku nie przyniosło żadnych efektów.
32 Maria
2002-08-07 14:57:57

Zgadzam się z tym, że wyeliminowanie z diety węglowodanów odchudza. Ja przez 8 m-cy nie jadłam chleba, ziemniaków, ani słodyczy. Schudłam 16 kg, jestem zdrowa, czuję się dobrze, a jak wyglądam!. Mogą wystąpić niedobory magnezu - trzeba kupić w tabletkach. To jest święta prawda.
31 Robert
2002-07-11 16:26:45

Podane suplementy nie dają zadawalających efektów (są niewielkie). Tak naprawdę liczy się silna wola, dieta nisko kaloryczna oraz odpowiedni wysiłek, a na suplementy szkoda pieniędzy, oczywiście te legalne. Tak poza tym zgadzam się z autorem tego tekstu.
30 Teresa
2002-07-04 22:57:38

Bardzo dobra, lecz ja bym jeszcze dodała nie tylko teorie ale także wzór na prostą dietę. Które produkty i w jakiej ilości albo jaka dawkę spożywać w ciągu jednego dnia. Taka prosta tabela na jeden dzień. Artykuł był bardzo interesujący.
29 Beta
2002-05-28 16:32:30

Wyjątkowo czytelna popularyzacja wiedzy biochemicznej, wszystko staje się jasne po pierwszym czytaniu. Teraz pozostaje mi tylko sprawdzić to na własnej utuczonej tuszy.
28 gosia
2002-04-21 15:30:13

Niskowęglowodanową dietę stosuje już 3 miesiące - efekt 10 kg mniej, ostatnio jednak waga mi stanęła. Dodaję więc do jedzenia 3Xdziennie łyżkę oleju lnianego (od tygodnia) i efekt... bez zmiany diety już kilo mniej!, Polecam. Komentarz specjlisty od żywienia: Poza hasłem "niskowęglowodanowa" dieta, dobrze jest ocenić - ile kalorii zjadamy? Dietą, która "sama odchudza" - jest bowiem dopiero dobrze zbilansowana we wszystkie skłądniki -białko, tłuszcze i węglowodany - dieta 2000 kalorii. Jeśli "niskowęglowodanowa" oznacza niskotłuszczową i oscyluje w tych granicach - to tak trzymać. 3 łyżki oleju lnianego - może pobudzić metabolizm do lepszego "spalania" kalorii. Ale uwaga! Olej lniany jest szybkopsującym się olejem (utlenia się i jełczeje w ciągu 10-14 dni) - wymaga konserwacji przy pomocy witaminy E (silnego antyutleniacza) i temperatury lodówki.
27 iza
2002-03-17 10:43:11

Zgadzam się, że od nadmiernego spożycia węglowodanów tyję. Obecnie stosuje dietę, która ogranicza węglowodany do minimum i efekt jest natychmiastowy, 4kg w 2 tygodnie. Nie jem słodyczy, białego chleba, makaronu, ryżu, maki pod każda postacią. Natomiast jem mięso wołowe, drobiowe, warzywa i owoce w rozsądnych ilościach, jajka, duże ilości jogurtu i maślanki oraz ryby. Mam zamiar zrzucić jeszcze 5-8 kg i wiem ,że uda mi się stosując taką dietę. Wprowadzę jeszcze do swojego jadłospisu ciemny ryż . Spróbuj, zobaczysz efekt już po 3 dniach.
26 Agnieszka
2002-03-13 12:05:10

W pełni zgadzam się z tym co tu napisano. Ubiegłej wiosny stosowałam L-Carnitynę i Super Fat Burner. Jednocześnie ograniczyłam spożycie węglowodanów. Wyeliminowałam z diety ciastka, chipsy, orzeszki, naleśniki itp. Zastępując je owocami (bez przesady) chudym białym serem, pieczywem chrupkim i warzywami (sałata, pomidory). Efekty był niespodziewany schudłam 4 kg w 3 tygodnie i osiągnęłam wymarzoną sylwetkę. Po wakacjach powróciłam, niestety, do nawyków żywieniowych i cóż obecnie borykam się z efektem jojo. Teraz znów zamierzam zastosować w/w, dietę. Mam nadzieję, że się uda. I na koniec powiem tylko, że odchudzanie trzeba zacząć od głowy - czyli odróżnić głód od apetytu.
25 Asia
2006-05-17 07:00:39

Jest sposob na skuteczne schudniecie--to dieta MZ. ja tez mam problemy ze zrzuceniem wagi.Probowalam wszystkiego--marne lub zadne efekty.Ale TA-MZ- JEST SKUTECZNA....Jej pelna nazwa to MNIEJ ZARCIA! Przykro mi,ale to naprawde JEDYNA skutecznna dieta i oczywiscie ZERO CUKRU I MAKI pod jakakolwiek postacia. POLECAM ! WYPROBOWANA I SKUTECZNA EFEKT JUZ PO ! MIE_CU
24 bartek
2006-05-16 01:10:31

czy istnieja jakies skuteczne leki na odchudzanie? mam duza nadwage i musze cos z tym zrobic mam dostep do lekow ale doradzcie jakie mi pomoga? bo te wszystkie bez recepty nic mi nie pomagaly a wiem ze istnieja leki na recepte i sa skuteczne tylko niebespieczne ale nie mam wyjscia doradzcie!!!
23 ela
2006-05-15 13:14:59

przecież każdy z nas to indywidualny przypadek, jedem może jejsć to drugi tamto trzeba znaleźć dla siebie odpowiednią i skuteczna diewtę , ja próbowałam miliony diet i nie bylło skutku , jedynie jak zaczęłam jeść wg polecenia pani dietetyk , bardzo proste reguły trzeba przestrzegac polecam , a mianowicie: jemy w nieograniczonych ilościach i obojętnie pod jaka postacia warzywa plus jeden owoc dziennie i możemy zjeść ok 10dkg mięsa najlepiej drób albo cielęcina , sukces murowany bez głodowania
22 aga
2006-04-06 14:46:16

Agnieszko, zamiast tracic czas i energie na odchudzanie, zainwestuj w wyksztalcenie! Tak razacych bledow nie widzialam od lat!
21 AGNIESZKA
2006-04-04 23:30:02

JA JUZ W NIC NIE WIERZE TESZ PIJE CHERBATKI JESTEM NA DJECIE I NIC ,NIE JEM PIECZYWA I ZIEMNIAKUW ITAK PEWNIE NIE SCHUDNE
20 Anna
2006-03-27 14:48:46

Bardzo cenne i trafne uwagi mgr Sławomira Ambroziaka - szkoda tylko, że zaliczyć je trzeba do nieetycznej kryptoreklamy Bo kiedy okaże się, że pan magister jest przedstawicielem firmy OLIMP, czyli producenta zachwalanej wyżej L-karnityny, jego słowa bardzo tracą na wiarygodności. Tym bardziej, że jak dotąd brak naukowych dowodów na działanie L-karnityny i coraz więcej autorytetów skłania się do opinii,że to takie przyjazne pacebo. Oj, nieładnie panie magistrze.
19 nowiccy
2004-02-06 11:03:10

Tak, schudłem szybciej niż myślałem razem z moją mamą która wazyła 117kg a po miesiącu ważyła 109kg świetnie się czuła miała energię i nogi już jej nie puchły, zeszła opuchlizna i jest super. Ja ważyłem 93kg a teraz 86kg. Ta dieta odżywiania komórkowego (HERBALIFE) jest niesamowita.
18 Helena
2004-01-10 20:16:03

Nie jedząc węglowodanów naprawdę można się odchudzić tylko jak to zrobić.
17 marysia1976
2003-10-29 23:06:45

Osiem lat temu schudłam 10 kilogramów na Herbalife. Wcześniej próbowałem wielu diet, ale byłam ciągle zmęczona i rozdrażniona. A tu, ponieważ dożywiłam organizm, czułam się 10 lat młodsza, miałam więcej energii i łatwiej mi przyszło wytrwać w odchudzaniu.
16 paulina
2003-09-11 13:56:20

moim zdaniem najważniejszy jest ruch, ale i ten powinien być dostosowany indywidualnie do każdego. Kiedyś przez miesiąc brałam Super Fat Burner i codziennie przez godzine ćwiczyłam aerobik (bardzo intensywnie), poza tym ograniczałam nieco dzienne porcje posiłków. Nie wiem jak to sie stalo, ale po tym miesiacu wcale nie schudłam. Poprawił się tylko nieco kształt sylwetki. Natomiast innym razem, po kupieninu sobie rolek - jeździłam przez cały tydzień, codziennie po 2-3 godziny. Po takim wysiłku byłam głodna jak wilk i wchłaniałam niemałe ilości jedzienia. Efekt - po tygodniu - 3 kilogramy mniej. Po prostu każdy powinien dopasować to, co dla niego najlepsze. Nie ma sprawdzonych, idealnych rozwiązań.
15 Monika
2003-08-19 08:01:29

Faktycznie, poprzez wykluczenie węglowodanów i niezestawianie ich z białkami i tłuszczami schudłam od lutego br. 20 kg. Jest to dla mnie niesamowity sukces, jadlam owoce, warzywa, jajka, mięso, jogurty itp.
14 Małgorzata
2003-08-17 21:46:06

L-karnityna plus dobra dieta to odchudza
13 M_LADY21
2003-07-30 11:24:49

Ja kiedyś przez pewnien czas jadłam Karnitynę kiedy jeszcze nie była aż tak popularna. Może i dawało to efekty ale do tego trzeba niestety ćwiczyć. Samo się za nas nic nie spali.Każdy trener wam powiem, że po wzięciu jednej tabletki trzeba przynajmniej minmum 30 minut ćwiczyć, żeby się spocić. Kolejnym problemem jest to, że kiedy przestaniemy brać L-Karnitynę to nasza waga szybko powróci. I bądz tu człowieku mądry !
12 Piotr
2003-04-08 15:13:05

Panie mgr, dlaczego koktajle odchudzające są nieskuteczne i jakie to te nieskuteczne?
11 Przemysław Kania
2003-04-07 23:35:26

Kolejna bzdura, wymyślona przez pseudodietetyków. Biomaszyna potrzebuje min 56 składników do przemian. Nadwyżka jednego to deficyt drugiego trzeciego itd. Do tego jeszcze walka z toksynami, mało wody, stres itp Co prawda Q10 omega- 3 to substancje deficytowe lecz L-karnityna? Chyba nikomu w tym kraju nie brakuje mięsa nabiały ogólnie białka. No chyba, że laik przeczyta kretyńskie czasopisma a tam napisane śledź 347,978 kcal makrela 499,8956 kcal ser źółty 289,45893 kcal. Niestety jakość żywności jest podła, więc proponuję suplementy odpowiednio zbilansowane i naturalne i drogie! Gdyż jedynie te mają za sobą technologię wiedzę lekarzy dietetyków zielarzy itp i odpowiednie surowce Produkty Olimpu za ~ 20 lat może?
10 Katarzyna
2003-01-14 19:49:40

Zgadza się! Produkty firmy OLIMP ,zwłaszcza L-Karnityna wspaniale odchudzają ... portfel. Po takim "zainwestowaniu" we własna sylwetkę nie mamy już zazwyczaj środków na bezkarne podjadanie smakołyków. Po prostu nas nie stać! I w tym tkwi tajemnica "cudownych produktów". Tak na prawdę to tylko silna wola, liczenie kalorii, dokładnie zaplanowana zdrowa dieta i realnie postawiony cel są receptą na sukces. WIEM! Sama schudłam w ciągu dwóch lat 25 kg! BEZ ŻADNYCH ŚRODKÓW WSPOMAGAJĄCYCH!
9 Tomasz
2003-01-05 21:01:55

Nielegalne? Owszem. Skuteczne? Bardzo! Sam stosowałem i zapewne będę stosował. Przetestowałem kilka suplementów, min. karnitynę (kiepska) i powiem krótko - chcesz schudnąć, jesteś zdeterminowany/a - weź mieszankę ECA (jeśli z sercem wszystko ok). Zahamuje apetyt, podniesie termogenezę ciała - rewelacja! Tylko pamiętaj - bierzesz na własne ryzyko; mnie nic nie było, niektórzy dorobili się problemów z serduchem. No ale to jedyny środek, którego efekty są doprawdy rewelacyjne.
8 Mariusz
2002-08-10 13:56:53

Używałem L-karnityny i nie pomogło nic. Na stronach o kulturystyce wszyscy narzekają na L-karnityne moi znajomi też. Zamawiając Chrom z oferty z gazety i zażywając go moja waga spadła o 8,9 kilo (1 tabl.+50 mcg Chronu), obecnie korzystam w Chromu organicznego (1 tabl. 2oo mcg chromu) czy dobrze że ją zażywam? Dodatkowo pije herbatki wyszczuplające. L-karnityna i te witaminy to drogi interes, a w moim przypadku nie przyniosło żadnych efektów.
7 Maria
2002-08-07 14:57:57

Zgadzam się z tym, że wyeliminowanie z diety węglowodanów odchudza. Ja przez 8 m-cy nie jadłam chleba, ziemniaków, ani słodyczy. Schudłam 16 kg, jestem zdrowa, czuję się dobrze, a jak wyglądam!. Mogą wystąpić niedobory magnezu - trzeba kupić w tabletkach. To jest święta prawda.
6 Robert
2002-07-11 16:26:45

Podane suplementy nie dają zadawalających efektów (są niewielkie). Tak naprawdę liczy się silna wola, dieta nisko kaloryczna oraz odpowiedni wysiłek, a na suplementy szkoda pieniędzy, oczywiście te legalne. Tak poza tym zgadzam się z autorem tego tekstu.
5 Teresa
2002-07-04 22:57:38

Bardzo dobra, lecz ja bym jeszcze dodała nie tylko teorie ale także wzór na prostą dietę. Które produkty i w jakiej ilości albo jaka dawkę spożywać w ciągu jednego dnia. Taka prosta tabela na jeden dzień. Artykuł był bardzo interesujący.
4 Beta
2002-05-28 16:32:30

Wyjątkowo czytelna popularyzacja wiedzy biochemicznej, wszystko staje się jasne po pierwszym czytaniu. Teraz pozostaje mi tylko sprawdzić to na własnej utuczonej tuszy.
3 gosia
2002-04-21 15:30:13

Niskowęglowodanową dietę stosuje już 3 miesiące - efekt 10 kg mniej, ostatnio jednak waga mi stanęła. Dodaję więc do jedzenia 3Xdziennie łyżkę oleju lnianego (od tygodnia) i efekt... bez zmiany diety już kilo mniej!, Polecam. Komentarz specjlisty od żywienia: Poza hasłem "niskowęglowodanowa" dieta, dobrze jest ocenić - ile kalorii zjadamy? Dietą, która "sama odchudza" - jest bowiem dopiero dobrze zbilansowana we wszystkie skłądniki -białko, tłuszcze i węglowodany - dieta 2000 kalorii. Jeśli "niskowęglowodanowa" oznacza niskotłuszczową i oscyluje w tych granicach - to tak trzymać. 3 łyżki oleju lnianego - może pobudzić metabolizm do lepszego "spalania" kalorii. Ale uwaga! Olej lniany jest szybkopsującym się olejem (utlenia się i jełczeje w ciągu 10-14 dni) - wymaga konserwacji przy pomocy witaminy E (silnego antyutleniacza) i temperatury lodówki.
2 iza
2002-03-17 10:43:11

Zgadzam się, że od nadmiernego spożycia węglowodanów tyję. Obecnie stosuje dietę, która ogranicza węglowodany do minimum i efekt jest natychmiastowy, 4kg w 2 tygodnie. Nie jem słodyczy, białego chleba, makaronu, ryżu, maki pod każda postacią. Natomiast jem mięso wołowe, drobiowe, warzywa i owoce w rozsądnych ilościach, jajka, duże ilości jogurtu i maślanki oraz ryby. Mam zamiar zrzucić jeszcze 5-8 kg i wiem ,że uda mi się stosując taką dietę. Wprowadzę jeszcze do swojego jadłospisu ciemny ryż . Spróbuj, zobaczysz efekt już po 3 dniach.
1 Agnieszka
2002-03-13 12:05:10

W pełni zgadzam się z tym co tu napisano. Ubiegłej wiosny stosowałam L-Carnitynę i Super Fat Burner. Jednocześnie ograniczyłam spożycie węglowodanów. Wyeliminowałam z diety ciastka, chipsy, orzeszki, naleśniki itp. Zastępując je owocami (bez przesady) chudym białym serem, pieczywem chrupkim i warzywami (sałata, pomidory). Efekty był niespodziewany schudłam 4 kg w 3 tygodnie i osiągnęłam wymarzoną sylwetkę. Po wakacjach powróciłam, niestety, do nawyków żywieniowych i cóż obecnie borykam się z efektem jojo. Teraz znów zamierzam zastosować w/w, dietę. Mam nadzieję, że się uda. I na koniec powiem tylko, że odchudzanie trzeba zacząć od głowy - czyli odróżnić głód od apetytu.


Na Forum
Raczej z kawy nigdy nie zrezygnuje. Wystarczy spożywać ją w odpowiednich ilościach i raczej nic nikomu wtedy nie będzie ...marchewkowa284     42020

Myślę, że nie ma czym się martwić, ale lepiej udaj się do lekarza, bo może być to początek jakichś z ...marchewkowa284     2516

Lepiej udaj się do lekarza jak najszybciej, bo to mógł być nawet stan przedzawałowy. ...marchewkowa284     3123

Mam 28 lat, żadko pije alkohol a ręce trzęsą mi się że mam problemy z napięciem się kawy, zazwyczaj gdy jest m ...Karola     933

Dzień Dobry, piszę, bo mam dość poważny problem i nie wiem tak właściwie kogo się doradzić. Parę ...rekotka     1001

Pytanie do lekarza !!!
Cukrzyca ciężarnych
Zobacz odpowiedź lekarza Diabetologa
Najczęściej zadawane pytania Zadaj pytanie
Spis treści
-ASPARAGINIANY - klucz do zdrowia
-b.db. Żelki
-Co w jedzeniu odchudza? (1)
-Co w jedzeniu odchudza? (2)
-Cukierki Aloesowe z Trawą Cytrynową - Reutter
-Cukierki Czarny Bez
-Cukierki Głogowe
-Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe - Reutter
-Cukierki Melisowe
-Cukierki Pokrzywowe
-Cukierki Szałwiowe
-Cukierki Walerianowe
-Czym się odchudzać?
-Dieta i mlecznobiały uśmiech
-Dieta leczy reumatyzm
-Głodzenie jedzeniem
-Gdy puchnie i boli pomaga kolagen
-Jod wspomaga odchudzanie
-Żelki ParaMisie
-Magnez – koi nerwy
-Magnez - energia dla szarych komórek
-Magnez chroni przed toksynami
-Magnez chroni serce
-Magnez pomaga dzieciom
-Potas chroni przed nadciśnieniem tętniczym
-Potliwość stóp – jak jej zaradzić?
-Potrójna siła potasu
-Super deo
-Wapń – budulec dla kości
-Wapń dobrze przyswajany
-Wysiłek bez wysiłku
-Z widelcem na mikroby
linki sponsorowane, reklamy

Design by Media Park Sp. z o.o. ® © 1999 & 2018
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
-->