Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
alergia na psa
11-10-2015, 15:52:48
alergia na psa
Mam taki problem, mój chłopak jest uczulony na mojego psa. Na swoje reaguje normalnie. Zadnej alergii. W badaniach na psy alergii nie wykryto. Po tygodniu przebywania z psem miał katar duszności i kaszel. Po 4 tyg ustalo wszytsko i było ok. Później miał się do mnie wprowadzić i alergia znowu wróciła. Nie kaszel ani katar tylko źle samopoczucie ogólnie. Dodam że wcześniej przychodził na inne mieszkanie gdzie mieszkałam z tym samym psem i nic się nie działo żadnych oznak przez rok. Czy możliwe ze po roku dopiero pojawiło się uczulenie? I to tylko na jednego psa ? Czy może udaje bo nie chce się przeprowadzić. Do alergologa tez nie chce iść. Czy ktoś miał może podobnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2015, 20:52:34
RE: alergia na psa
ciekawy przypadek i to bardzo , ja mam alergię na wszystkie psyBig Grin
24-02-2016, 15:23:28
Może uczulony jest na mieszkanie ? Tongue A tak na serio to musi być coś w tym mieszkaniu co jego uczula. Może pościel nową kupiłaś?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-04-2016, 11:25:48
(11-10-2015 15:52:48)aangi666 napisał(a):  Mam taki problem, mój chłopak jest uczulony na mojego psa. Na swoje reaguje normalnie. Zadnej alergii. W badaniach na psy alergii nie wykryto. Po tygodniu przebywania z psem miał katar duszności i kaszel. Po 4 tyg ustalo wszytsko i było ok. Później miał się do mnie wprowadzić i alergia znowu wróciła. Nie kaszel ani katar tylko źle samopoczucie ogólnie. Dodam że wcześniej przychodził na inne mieszkanie gdzie mieszkałam z tym samym psem i nic się nie działo żadnych oznak przez rok. Czy możliwe ze po roku dopiero pojawiło się uczulenie? I to tylko na jednego psa ? Czy może udaje bo nie chce się przeprowadzić. Do alergologa tez nie chce iść. Czy ktoś miał może podobnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

na jednego psa jest tylko uczulony? to zwykla sciema. nie ma takiej mozliwosci.
10-11-2016, 22:13:12
(11-10-2015 15:52:48)aangi666 napisał(a):  Mam taki problem, mój chłopak jest uczulony na mojego psa. Na swoje reaguje normalnie. Zadnej alergii. W badaniach na psy alergii nie wykryto. Po tygodniu przebywania z psem miał katar duszności i kaszel. Po 4 tyg ustalo wszytsko i było ok. Później miał się do mnie wprowadzić i alergia znowu wróciła. Nie kaszel ani katar tylko źle samopoczucie ogólnie. Dodam że wcześniej przychodził na inne mieszkanie gdzie mieszkałam z tym samym psem i nic się nie działo żadnych oznak przez rok. Czy możliwe ze po roku dopiero pojawiło się uczulenie? I to tylko na jednego psa ? Czy może udaje bo nie chce się przeprowadzić. Do alergologa tez nie chce iść. Czy ktoś miał może podobnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Umyj psa, może jego sierść jest "nafaszerowana" kurzem czy pyłem z roślin
25-12-2016, 11:11:53
Mój kolega ma uczulenie na sierść kotów, ale w takich przypadkach wszystkich, a nie tylko wybranych.
02-01-2017, 15:41:08
ale na to są lekarstwa jakieś czy nie
06-01-2017, 11:41:23
Może chłopak ma alergię...ale na wspólne mieszkanie Sad
Niefajna sytuacja
06-01-2017, 15:19:40
Koniecznie należy wykonać testy na alergeny. Co prawda takie badanie kosztuje kilkaset złotych i trzeba przechodzić wizyty kontrolne, jednak tylko to odpowie na pytanie na co jest uczulony i jakie dobrać leki.

Warto też prowadzić zrównoważony tryb życia, wychodzić na dwór, biegać, oddychać powietrzem.
13-03-2017, 15:41:50
Czasem zdarza się, że uczulenie występuje tylko na niektóre rasy czy nawet osobniki psów. Ale to raczej rzadki przypadek. Częściej tak jest z kotami, ponieważ u kotów uczula nie tyle sierść ale białko ze śliny, któe zostaje na sierści po wylizywaniu się.
U psów w sierści znajduje się naturalny łój, który różne psy wydzielają w różnym stopniu i to on może uczulać. Wykąp psa i zobacz czy coś się zmieni. Jeśli nic to może to być alergia na kurz w mieszkaniu albo grzyba, który czasem zalęga się w takich miejscach, że go nie widać i nie czuć ale alergik reaguje.
Albo niestety chłopak ma alergię na wspólne mieszkanie i wtedy tylko zmiana chłopaka pomoże Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | MyBB | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS