Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alergia "na słońce"
28-01-2015, 22:49:25
Alergia "na słońce"
Jak leczyć fotodermatozę jakie są sposoby??? Ja się uczuliłam na słońce jak zaczełam brac tabletki (kupione w aptece) A w zasadzie jak przestałam je brać. Teraz aby wyjsść na słońce muszę brac cet alergin bo inaczej odkryte cześci ciała zaczynają mnie strasznie swędzić, nawet głowa, poszłm na 5 min do solarium nic dobrego z tego nie wszyszł bo niedośc ze miałam mroczki przed oczami to jak wstałam straciłam na parę sekund przytomność, na nodze na drugi dzień zuważyłam czeroną swędzącą plamkę (rankę) ok 1cm, tak bardzo chcę się opalać a boję się że to już nigdy nie beżie możliwe prosze o pomoc!!!! Zapomniałam dodać że były to tabletki z beta karotenem i chroniące przed solarium chyba solaris czy solarin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 11:18:53
RE: Alergia "na słońce"
Jest możliwe wyleczenie tej alergii a przynajmniej normalne funkcjonowanie latem. Ja mam to już 7 lat, daje sobie radę i nawet opalam się. Zdecydowanie najważniejsze jest powolne <<hartowanie<< na słońcu. Więc potrzebna jest determinacja i cierpliwość. Nie będę się tu rozpisywać, bo wiele czasu mi zajęło wypróbowywanie różnych metod ale warto obserwować siebie i krok po kroku znaleźć swój sposób.
pozdrawiam Smile
15-07-2015, 15:05:31
Moja koleżanka ma taką alergie ale nabytą i powem że straszna tragedia chwile postoi w słońcu i już ma wysypke na całym ciele. Dopóki nie zachorowała to nie wiedziałam nawet że takie coś istnieje...
18-08-2015, 19:52:57
Nie da sie tego leczyć, mozna tylko ograniczyć wychodzenie na słońce..
06-01-2017, 11:46:16
Alegria na słońce myślę, że łatwo można ja pomylić ze światłowstrętem. Nasz organizm adaptuje się do otoczenia, jeśli nasz tryb życia zaczyna wyglądać tak iż, rano jeszcze o zmroku wychodzimy do pracy, siedzimy cały dzień w biurze, przed monitorami, wracamy po zmroku i ogólnie nie mamy kontaktu ze słońcem, to człowiek wpada w takie koło, "zamulenia" i spotkanie ze słońcem jest wtedy bolesne, gdy prowadząc takie życie wyjdziemy w sobotę na słońce dzieje się z nami coś dziwnego. Dlatego warto prowadzić zrównoważone życie i wychodzić na powietrze.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-01-2017, 09:59:59
Dokładnie ten sam problem miała moja znajoma, niestety z tego, co mi wiadomo to radziła sobie z nim raczej objawowo, tj. cały czas krem z wysokim filtrem, latem wręcz chodziła z parasolką, żeby ochronić się przed promieniami, bo inaczej miała podobne objawy jak Ty - swędzenie, wysypka, a nawet bąble jak przy poparzeniu.
07-03-2017, 19:41:04
ja w to wogóle nie wierze
08-04-2017, 08:17:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2017 21:40:10 przez mediapark_10.)
a ile osób formalnie to ma
...
08-06-2017, 06:08:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2017 21:57:38 przez mediapark_10.)
pewnie wiele osób to ma

...
11-06-2017, 20:08:05
ja mam tylko na pyłki na szczescie.
Odpowiedz 

Skocz do: