Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boli głowa - ból napięciowy
28-01-2015, 22:10:33
Boli głowa - ból napięciowy
Ból który opiszę mam od 10 lat. Zaczął się od mrowienia nad brwiami i jakby ostre kolki zsypywał się na oczy, czułem też nacisk w okolicy łączenia czoła z nosem. Miałem powiewy jakby wiatru w skroniach, na twarzy sieć żyłek szarpiących każda w inną stronę. Z czoła jakby w kanalikach, staczały się w dół szeregi kuleczek. Miałem też - i to było najgorsze- uczucie jakbym miał na głowie czapkę z gorącego ołowiu ważącą ze 20 kg. Od paru lat ból się ustabilizował, teraz odczuwam szarpanie na czole i twarzy, kłucie, przeciskanie się i wiele innych trudnych do określenia. W początkowej fazie próbowałem to leczyć ale żadne leki przeciw bólowe, które przepisywał mi lekarz nie pomagały. Korzystałem też z akupunktury i nic. Czy ktoś ma wiedzę jaki to przypadek i jak to wyleczyć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2015, 11:31:07
RE: Boli głowa - ból napięciowy
Hej natalia ja tez mam to samo tez mnie tak napierdziela banka od ponad roku i twarz mi miazdzy w roznych okolicach tez probowalem wszystkiego i nawet w szpitalu lezalem miesiac i nic mi do tego jeszcze w uszach piszczy i rozsadza bebenki,jeszcze mam pulsowanie w głowwie i wogole całym ciele.A próbowalas ziól?Pisałem z ta madga co sie zajmuje medycyna chinska i niby trzea uregulowac wszystkie układy do tego bym musiał sobie przyrzadzac wywar z 14 ziól na wszystko,ale watpie.
09-04-2015, 20:37:13
Witam.Mam czesty ból glowy na srodku taki uscisk mocny i uczucie jakby cos tam w srodku rozlewalo sie,boli rowniez po bokach na dole w okolicy uszu taki silny bol jakby palilo mnie promieniuje i tak co jakis czas potem przechodzi na skronie,tabletki nie pomagaja,nie mam tego na co dzien pojawia sie co jakis czas na szczescie ale bol fakt ze mam problemy z kregoslupem przeszlam ostatnio rehabilitacje,ale pomogla na chwile i nieiwem czy to jest z tym zwiazane....
16-08-2015, 22:24:04
Ja taki ból głowy mam od kilku lat juz sie mocno zastanawiam czy to napewno ok...
19-10-2015, 13:23:16
mam problem z takim bólem od lat, nic nie pomaga..
09-03-2016, 11:47:58
Natalia, musisz koniecznie zapisać się do neurologa. Z tego co mówisz Twój problem wymaga specjalistycznej diagnozy. Jeżeli wolisz wybrać się na wizytę publiczną - wcześniej musisz otrzymać skierowanie od lekarza internisty. Zapisując się prywatnie możesz bezpośrednio wybrać się do neurologa.
17-11-2016, 13:04:52
hej, też miewam bóle napięciowe Sad najczesciej w okresach silnego stresu i emocji lub np po większej klotni z partnerem. Moja głowa chyba w ogóle lubi boleć bo jestem też migrenowcem, wieć czasem mam już dość tego ciągłego bólu Sad
24-11-2016, 11:33:20
Bóle głowy mogą mieć etiologię medyczną (np. neurologiczną) jak i psychogenną, np. wspomniany wyżej przez Forumowicza stres. Oczywiście mogą też być interakcje obu grup czynników.
Psychoterapeuci wiedzą z doświadczenia, że praca nad emocjami, np. przepracowanie wewnętrznego konfliktu czy wentylacja uczuć, mogą powodować ustąpienie chronicznych czy sytuacyjnych bólów głowy. Znacznie upraszczając, są osoby, które boli głowa od blokowania złości, osoby doznające bólu od wstrzymywania ekspresji smutku wręcz na poziomie fizjologicznym.
W przypadku chronicznego bólu, przed rozpoczęciem pracy psychoterapeutycznej trzeba najpierw zrobić porządne badania lekarskie, m.in. EEG, MRI, czasem kręgosłupa (odcinek szyjny), czasem naczyń szyjnych, czasem okulistyczne, krwi - zgodnie z tym, co zaproponuje lekarz.
09-12-2016, 17:20:59
przyczyn może być wiele, np. ogromny stres. ale nawet ściąganie włosów mocną gumką. mimo wszystko polecam wybrać się do neurologa...
12-12-2016, 17:33:52
też miałam problem z bólem głowy przez wiele miesięcy, miałam wybrać się do neurologa, ale jakoś nie mogłam się zebrać. wkrótce ból sam minął. ale chyba i tak się wybiorę, na wszelki wypadek, bo kto wie co to mogło oznaczać...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | MyBB | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS