Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Włosy i geny
13-04-2017, 19:57:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2017 20:00:19 przez Weronika.)
RE: Włosy i geny
(28-03-2015 21:16:17)Natalia napisał(a):  Słyszałam na zajęciach z trychologii że włosy rosną do pewnego momentu. Jest to zapisane w informacji genetycznej. Czyli jeśli w Twoich genach jest informacja że włosy bedą miały długosć 50 cm to dłuższe nie będą. Co jeszcze do pielęgnacji włosów, zimą przez noszenie czapki nieszczy włosy, "wycierają sie" i mamy ich mniej. Włosy dobrze chronia skórę głowy przed zimnę wiec ograniczajmy noszenie czapki do minimum. Najlepiej jest też wzmocnić włosy od wewnątrz przyjmując np. tabletki, jedne wypróbowałam sama i jestem z nich zadowolona.

Ale w mróz należy chyba nosić czapkę ponieważ można sobie odmrozić cebulki włosowe. No i poza tym czapki nosi się z powodu zimna, a latem kapelusze i podobne z powodu gorąca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2017, 20:50:12
to chyba najgłupsze co usłyszałam, żeby chronić włosy kosztem zdrowia...głowa musi być chroniona przed zimnem! ile lat nie nosiłam czapki i jedyną różnicę jaką widzę teraz jak ją noszę przez jesień i zimę to to, że dużo mniej choruje a włosy i tak się niszczą

c'est la vie
24-05-2017, 09:00:45
Moje włosy kiedyś były bardzo zniszczone i rozdwojone, dziś są w lepszej kondycji ale nadal strasznie się puszą i już nie wiem co mam stosować.
13-06-2017, 10:26:10
Co polecilibyście na zakola? To jest genetyczne, czy jednak coś mogło spowodować, że zaczęły mi się pojawiać w młodym wieku, bo mam 22lata. Da się coś z tym zrobić, czy muszę sie z tym pogodzić?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-06-2017, 09:29:45
Co do włosów na rękach czy nogach to bym się mogła zgodzić, ale do tych na głowie to ie wiem, najdłuższe jakie miałam to były jakoś poniżej pasa, potem obcięłam.
31-07-2017, 17:33:07
Ja także jestem ciekaw waszych porad co do wypadających włosów u mężczyzn.. Mam 26 lat a moje włosy albo coraz większy ich brak jest coraz bardziej widoczny i odczuwalny przeze mnie...
11-08-2017, 07:47:05
Z włosami to wszystko zależy od genów, hormonów. Też mam ten problem i kiedyś moja fryzjerka powiedziała mi o preparacie Loxon który zatrzymał i wzmocnił odbudowę. Efekt był tylko jak się stosowało ten preparat :/
31-08-2017, 16:25:46
wszystko zależy od odżywiania, trybu życia, odpowiedniego snu, kondycji psychofizycznej
01-09-2017, 07:42:32
Odżywanie czyli dieta to jednego ale nikt nie oszuka uwarunkowań genetycznych no chyba, że wspomożemy się kosztownym przeszczepem.
14-09-2017, 10:55:00
A co wpływa na ich siwienie w młodym wieku
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości

Kontakt | MyBB | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS