Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
migrena
18-08-2016, 20:13:53
RE: migrena
Lekarze zawsze zbywają migrenę i twierdzą, że nie ma lekarstw i trzeba "przeczekać" te kilka dni jak boli, a to nieprawda. Mi pomaga zimny okład na czoło + całkowita ciemnica w pokoju i najlepiej cisza. Dodatkowo trzeba zdrowo jeść i jak najmniej się stresować, wtedy migrena stopniowo zanika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2016, 12:50:34
wreszcie umówiłam się do neurologa zalezy mi na skierowaniu na tomografię głowy, kiedyś dawno mialam jakieś badanie robione, nie pamiętam nazwy, ale po pierwszej ciąży migreny ustąpiły. Natomiast po drugiej zaczęły się z kilkukrotnie większą silą. Najcześciej w okolicy krwawien miesięcznych padam na dwa dni nieprzytomna i leki musze brać w dozwolonych odstępach czasu żeby choć troche funkcjonować, ostatnio miałam jakieś silniejsze od mamy, to na 8 godzin pomogło. Miałam raz sytuację że o 5 rano obudzil mnie bol głowy, wziełam tabletkę i probowałam się położyć , rozsadzało nie mogłam w żadnej pozycji leżeć, płakałam. Meczyłam się godzinę aż troche przeszło i udało mi się zasnąć. Ale nie zapomne siły tego bolu byłam na granicy wytrzymałości i już myślałam ze będę budzić partnera żeby pogotowie wezwał Sad mam nadzieje że neurolog pomoże mi zaczac to bardziej kontrolować
08-01-2017, 20:58:55
1) Kompleksowe badania medyczne.
2) W przypadku braku nieprawidłowości medycznych, uzasadniona będzie hipoteza, że migrena ma charakter psychosomatyczny.
11-01-2017, 10:22:40
ciekawy sposób, szczerze mówiąc miałem do czynienia z migreną chyba raz w życiu i wspominam to strasznie nieprzyjemnie, ale jednak jak komuś dokucza taki ból głowy systematycznie to lepiej udać się do lekarza, bo może to być objaw poważniejszej choroby.
04-02-2017, 13:52:06
Przebadać się gruntownie trzeba, ból głowy może mieć różne pochodzenie
08-02-2017, 09:09:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2017 08:39:49 przez mediapark_10.)
Ja mam często migreny. Pomaga ibuprom max, ale niestety nie na długo. Byłem kilka razy u lekarza z marnym skutkiem Sad
08-02-2017, 14:35:09
Mi cisza i spokój najbardziej pomaga.
08-02-2017, 15:02:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2017 08:38:55 przez mediapark_10.)
przy migrenie trzeba jednak uważać, by nie uzależnić się od leków przeciwbólowych. Dla tych, którzy jednak mają już ten problem to polecam stronę ... każdy może znaleźć tam potrzebną pomoc! Heart
11-10-2017, 23:33:40
Niestety ja źle znoszę migreny, każdy dźwięk mnie irytuje, światło zawsze zgaszone. Biorę leki, robię okłady, ale osoby z migreną same wiedzą jak to wygląda :/
13-10-2017, 13:19:54
Ja też źle znoszę migreny - mam za to swoje rozwiązanie - chłodny okład z ręcznika nasączonego wodą - wiem, ze teraz lepiej na to uważać, kiedy za oknem zimno, ale wiecie zapewne o co mi chodzi Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | MyBB | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS