Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
Jak zwalczyłem alergię - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (http://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Żyć bez astmy i alergii (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Żyć bez astmy i alergii (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Jak zwalczyłem alergię (/showthread.php?tid=147)

Jak zwalczyłem alergię - wojteksokol - 06-01-2017 15:26:31

Cześć,

chciałbym podzielić się swoją historią. 2 lata temu czułem się bardzo źle, miałem katar sienny, wydzielinę w jamie ustnej, zaczerwienienie twarzy, znużenie zmęczenie itp.

Szukałem przyczyn, leczyłem się na alergię, brałem duużo hitaxy, allegry.
Pomagały doraźnie, jednak cały czas było coś nie tak.

Jedna lekarze alergolodzy, którzy kasują 200 zł za wizytę, nie zawsze chcą od razu pomóc.

Dlatego musimy podejść do tematu kompleksowo i odpowiedzieć sobie na wiele pytań czy:

- dobrze się odżywiamy, zrezygnujmy z cukrów, słodyczy, nabiału, przetworzonych rzeczy, sosów, jedzmy zdrowo, bez zbędnych dodatków, ryż, kasze, płatki jaglane, lekkie mięsa, bez soli, bez sosów, warzywa, umiarkowane ilości owoców

- biegajmy, ćwiczmy, ważne aby na powietrzu, starajmy się przynajmniej 1 godzinie dziennie spędzić na powietrzu

- róbmy przerwy w pracy, na wyjście na dwór

- nie siedźmy po nocach na komputerze i oglądając tv

- sprzątajmy mieszkanie, pierzmy często poszewki, wietrzmy

Ja dzięki temu czuję się dużo lepiej i nie biorę leków!

RE: Jak zwalczyłem alergię - artur443 - 06-03-2017 12:23:38

najlepiej jakimiś dobrymi lekami

RE: Jak zwalczyłem alergię - iloboro - 13-03-2017 15:21:20

Przede wszystkim nie twórzmy dzieciom sterylnego środowiska. Dziecko musi czasem zjeść coś z podłogi, polizać coś brudnego, zjeść coś normalnego a nie sterylnego Bobofruta. Inaczej organizm odzwyczaja się od zarazków i wielu czynników i potem nie radzi sobie z nimi.
A jeśli już jako dorośli dostaniemy alergii to wcale nie trzeba nagle likwidować wszelkich kontaktów z alergenem. Przede wszystkim nie można panikować i się tym stresować. Większość alergii pojawia się na tle nerwowym. Więc dużo spokoju, dystansu do siebie i choroby i dużo ruchu oraz zdrowego jedzenia. Wystarczy czytać etykiety i kupować produkty bez chemii. Na szczęście jest ich wciąż jeszcze sporo nawet w zwykłych sklepach.
Po sobie wiem, że powyższe sposoby nawet jeśli całkowicie nie pomogą to wyeliminują większość objawów. I to bez żadnego trucia się lekami.
No i bardzo ważne, żeby nie wierzyć w te wszystkie głupie reklamy suplementów diety leczących wszystko i nie kupować tego dziadostwa, bo mnóstwo ludzi choruje na własne życzenie słuchając idiotycznych reklam!

RE: Jak zwalczyłem alergię - kacper431 - 08-04-2017 08:19:48

a jak wygląda ta alergia
...

RE: Jak zwalczyłem alergię - wala - 23-04-2017 09:48:57

alergiczne zapalenie o nic przyjemnego, sam to teraz przechodze, oczy mam załzawione cały czas, normalnie wygląda jakbym płakał ciągle :/, kupiłem sobie dzisiaj w aptece hialeye free, zakroplilem i jest trochę lepiej, mam nadzieję ze w ogóle to ustanie, bo jutro czeka mnie dzień na świezym powietrzu a to jak na razie kończyło się niezbyt przyjemnie bo oczy zaraz łzawiły