Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum

Pełna wersja: Czarna jagoda
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Najbardziej korzystnymi dla zdrowego wzroku antocyjanami są glikozydy flawonowe, zawarte w liściach i owocach borówki czernicy (czarna jagoda). Te substancje nie tylko chronią oczy przed działaniem wolnych rodników, ale także wspomagają regenerację niektórych enzymów, niezbędnych do prawidłowego widzenia. Oprócz tego, antocyjany pozyskane z borówki wzmacniają budowę naczyń włosowatych, dzięki temu, że chronią kolagen przed degradacją. Korzystnie wpływają na przepływ krwi i zmniejszają jej krzepliwość. Tak jak witamina A, antocyjany pobudzają produkcję rodopsyny.
czarne jagody rządzą i jeszcze są do tego przepyszne! Smile i podobno poprawiają widzenie nawet w nocy, potwierdzone naukowo - ...
Nawet się tego nie domyślałem, Hmmm , że niby czarne jagody mają takie właściwości? tym lepiej będę mógł ich jeść jeszcze więcej..
ciekawe informacjeSmile
uwielbiam czernice, jak byłem mały to chodziłem do lasu z rodzicami i je jadłem prosto z krzakówSmile
Teraz w zimie są ciężko dostępne, ale mam je zamrożone Smile
Moja okulistka zawsze kazała mi jeść dużo jagód, z tymże przy mojej bardzo dużej wadzie wzroku za bardzo to nie pomagało (chociaż może gdybym ich nie jadła, to wada byłaby większa Tongue)
(08-01-2016 19:44:19)krzychukocza napisał(a): [ -> ]uwielbiam czernice, jak byłem mały to chodziłem do lasu z rodzicami i je jadłem prosto z krzakówSmile

Też tak jadłem, ale od kiedy pomyślałem, gdzie lisy i inne zwierzęta leśne załatwiają swoje potrzeby to zacząłem je dokładnie myć Wink
Nie dość, że taka zdrowa to jeszcze można sobie nazbierać do bólu w sezonie - bez wkładania wysiłku w pielęgnację.
w zimie to jest bardzo nieprzyjemnie
Stron: 1 2
Przekierowanie