Migrena i jej leczenie - Ból i jego leczenie - Przychodnia Internetowa - PRZYCHODNIA.PL
Przychodnia.pl
Poniedziałek 20. Sierpnia 2018r
Bernarda, Sobiesława
linki sponsorowane, reklamy

Migrena i jej leczenie
Migrena występuje stosunkowo często – cierpi na nią około 3-10% ludzi. Statystycznie ujmując - dotyka około 4% dzieci, 6% mężczyzn i 18% kobiet. Kobiety chorują 4 razy częściej niż mężczyźni.
Mechanizm wywoływania bólu migrenowego
Mechanizm wywoływania bólu migrenowego jest skomplikowany, ale w dużym uproszczeniu można go określić, że jest wywołany nadmiernym rozszerzaniem naczyń wewnątrzczaszkowych. Fazę rozszerzenia naczyń wyzwalają m.in. mediatory zapalenia. Przez rozszerzone tętnice przedostają się na zewnątrz naczyń i drażnią struktury okołotętnicze, w których znajduje się wiele receptorów bólu. Ten proces wywołuje ból.
Napad migreny
Napad migreny trwa zwykle od kilku do kilkudziesięciu godzin. Średni czas trwania ataku wynosi 18 godzin, a u co trzeciej osoby trwa 1-3 dni. Migrena ma „kapryśny przebieg”. Może praktycznie wystąpić o każdej porze dnia i nocy, gdyż jest wywołany przez emocje, zmiany pogodowe, czy niektóre potrawy (np. żółte sery, czerwone wina). U części osób napady pojawiają się tylko sporadycznie, innych silny ból głowy wyłącza z normalnego życia kilka lub nawet kilkanaście razy w roku.
Zagraża zdrowiu?
Migrena nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia. Jednak ze względu na uporczywy ból i objawy towarzyszące napadowi migrenowemu (nudności, wymioty, światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki i zapachy) - uniemożliwia często normalną pracę i właściwy wypoczynek oraz sprawia wiele trudności w życiu codziennym.
Przyjaciółka na całe życie
Migrena „zaprzyjaźnia” się zwykle na całe życie. W 3/4 przypadków pierwsze napady migreny pojawiają się przed 30 rokiem życia. U kobiet migreny pojawią się najczęściej w trakcie dojrzewania, przed i w trakcie miesiączki, ustępuje w drugim i trzecim trymestrze ciąży, powraca po porodzie, nasila się podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych.
Leczenie migreny może:
  • zapobiegać i łagodzić objawy
  • przerwać napad choroby
Leczenie farmakologiczne migreny
Leczenie zapobiega rozwojowi napadu migreny lub skraca czasu jej trwania. W tym celu stosuje się:
  • Tryptany
  • niesterydowe leki przeciwzapalne i inne analgetyki proste i złożone
  • Alkaloidy sporyszu
  • Leczenie wspomagające - uspokajające, psychoterapie, itp.
Przerywanie napadu migreny przy pomocy tryptanów
Podstawowymi lekami hamującymi napad migreny i związanego z nim bólu głowy są tryptany. Leki te leczą migrenę w dowolnym momencie ataku. Jednak wolno je stosować tylko ze wskazań lekarskich. Są to selektywni agoniści receptorów 5HT, które hamują neurogenne zapalenie, blokując nadmierne wydzielanie mediatorów zapalenia wywołane stymulacją zwoju nerwu trójdzielnego). Nie działają na centralne ośrodki bólowe, ponieważ nie przekraczają bariery krew-mózg. Pierwszym z poznanych i stosowanych w leczeniu tryptanów był sumatriptan. Na rynku obecnie pojawiły się tryptany następnych generacji. Najbardziej znanym z nich są zolmitryptan i rizatrypan – dostępne w polskich aptekach.
Farmakologiczne zapobieganie i łagodzenie napadu migreny
Na pytanie, jak zapobiec atakowi migreny, odpowiedź jest dość prosta – zablokować wytwarzanie mediatorów zapalenia drażniących receptory bólowe. Popularnymi substancjami hamującymi wytwarzanie tych mediatorów są niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ – zwane też analgetykami). Najprostsze i najbardziej popularne z nich z nich to aspiryna, paracetamol, ibuprofen i naproksen. Analgetyki proste mogą być łączone ze sobą oraz z kodeiną i kofeiną (analgetyki złożone), przez co zwiększa się siła ich działania przeciwbólowego. Skuteczność w/w leków zależy od umiejętności chorego w uprzedzenia ataku migreny. Ważne jest wczesne wykrycie zwiastunów migrenowego ataku i z odpowiednim uprzedzeniem zastosowanie tych leków. Między innymi dlatego, że typowe dla napadu migreny zaburzenia perystaltyki powodują wolne wchłanianie się leków. Dlatego zasadą jest przyjmowanie leku jak najwcześniej po rozpoczęciu napadu (jeszcze przed wystąpieniem nudności) wraz z lekiem przeciwymiotnym.
Jak dobrać lek do chorego?
Ze względu na siłę działania i zróżnicowane objawy niepożądane - cenione są coraz bardziej pochodne kwasu fenylopropionowego - np. ibuprofen, naproksen, ketoprofen, pochodne kwasu indolooctowego- np. indometacyna, pochodne kwasu aminofenylooctowego np. diklofenak. Wybór odpowiedniego niesteroidowego leku przeciwzapalnego powinien być zindywidualizowany. Należy go dostosować do stanu zdrowia osoby leczącej migrenę oraz objawów niepożądanych wywoływanych przez lek. Ogólną zasadą jest unikanie tych leków (poza paracetamolem) u osób zagrożonych chorobą wrzodową żołądka.
Alkaloidy sporyszu
Przez wiele lat za leki skuteczne w doraźnym leczeniu napadu migreny uważane były alkaloidy sporyszu, a konkretnie winian ergotaminy (polecany w formie iniekcji i obecnie nadal stosowany jest jako Ergotaminum tartaricum). Pozytywna reakcja na ergotaminę była uważana za czynnik diagnostyczny migreny. Jednak nawet jednorazowe podanie ergotaminy, ze względu na jej silne uogólnione działanie naczyniozwężające, może być niebezpieczne dla zdrowia. Zwłaszcza dla osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Mniej niebezpieczne, ale także mniej efektywne, są inne pochodne alkaloidów sporyszu.
Zioła, minerały, witaminy w migrenie
W profilaktyce migreny pomagają ekstrakty z: kozłka lekarskiego, z krwawnika pospolitego i z pierwiosnki. Ponadto stosuje się preparaty magnezu - 600 mg/dobę, ryboflawinę (Vitamina B2) – co powoduje wzrost sprawności przemiany energetycznej w mitochondriach komórek i inne korzystne efekty.
Leczenie naturalne w migrenie
W praktyce polega to na zmianie stylu życia, nawyków żywieniowych, unikaniu stresów, ponownym przystosowaniu się do środowiska, stosowaniu technik relaksacyjnych, psychoterapii. Ponadto korzystnie wpływa na zagrożonego migreną hydroterapia, akupresura, aromaterapia. Szczególną uwagę należy zwrócić na uregulowanie trybu życia - odpowiednia liczba godzin snu, przebywanie na powietrzu, uprawianie sportów. Bardzo ważne jest unikanie czynników prowokujących napady migreny, stosowanie odpowiedniej diety, unikanie zaparć, prowadzenie kalendarza napadów migreny.
 
oprac. red.
konsultacja lek med. Tomasz Rosochowicz
linki sponsorowane, reklamy

117148
Twój komentarz
Dodaj nowy komentarz

146 Ewa 95.160.35.112
2015-02-02 21:15:40

Słyszałam, że jak się umie przewidzieć migrenę - na dzień czy dwa naprzód, to niekoniecznie trzeba stosować leki na receptę, a wystarczy aspiryna lub ibuprofen? Czy ktoś się w ten sposób przed migreną wybronił? Jeśli tak to niech mi dopomoże wskazówkami!?
145 Mariusz 95.160.35.112
2015-01-24 18:59:53

Mnie pomogly zioła a konkretnie olejki aromatyczne z eukaliptusa, kamfory i mentolu. Z tego co później na www przeczytałem to olejek eukaliptusowy łagodzi podniecenie wywołujące migrenę. Mentol i kamfora również łagodzą napięcie nerwowe i uspakajają. Dla nasycenia się zapachami użyłem tzw. kominek do wytwarzania zapachów z olejków. MIałem go od dawna, bo ktoś mi go podarował. Wreszcie się przydał
144 Kamila 89.76.234.39
2014-12-09 19:23:58

Biorę od jakiegoś czasu sumamigren i ...niestety trochę mi się przytyło. Przypadek czy to skutek uboczny? Nie ma o tym wzmianki w ulotce. Miał ktoś podobny problem?
143 Lidka 91.197.88.24
2014-11-26 09:29:00

Wypróbowałam wielu metod, różne leki przeciwbólowe,faktycznie akupunktura pomaga, ale Pani Magdalena z pomoczdrowie@tlen.pl bardzo skutecznie mi pomogła ziołami. Już kilka miesięcy mam spokój- migrena nie wraca.polecam
142 jola 46.112.100.230
2014-11-25 21:33:44

migrena oczna z aurą, przeważnie z wymiotami, uratowała mnie akupunktura, z której się śmiałam wcześniej. Polecam udać się do Pani doktor Łączkowskiej w Bydgoszczy. Po serii zabiegów migreny nie ma, odpukać.
141 Magdalena 91.197.88.24
2014-11-24 16:52:23

Witam Panie Marku, proszę napisać do mnie na maila pomoczdrowie@tlen.pl Jeżeli Państwo będziecie chcieli- pomogę w bólach migrenowych. Pozdrawiam serdecznie Magdalena
140 Marek 37.248.254.203
2014-11-19 21:42:33

Moja Żona ma praktycznie dzień w dzień napady migrenowe , bierze Frimig 100mg czasami po 3 tabletki i to nie zawsze pomaga. Bardzo mi jej szkoda widzę jak cierpi lekarze tylko przepisują frimig, niestety jestem bezradny niewiemy jak z tym walczyć Bardzo Prosze o Pomoc !
139 Marek 37.248.254.203
2014-11-19 20:48:19

Moja Żona ma praktycznie dzień w dzień napady migrenowe , bierze Frimig 100mg czasami po 3 tabletki i to nie zawsze pomaga. Bardzo mi jej szkoda widzę jak cierpi lekarze tylko przepisują frimig, niestety jestem bezradny niewiemy jak z tym walczyć Bardzo Prosze o Pomoc !
138 janina 89.151.35.53
2014-11-11 21:39:08

pytalam nie dawno w aptece o hydergine,tak z ciekawosci,wiec w polsce czystej hyderginy w kropelkach nie kupisz,ale probowac za granica,a moze na allegro,zycze wszystkim zdrowka.
137 janina 89.151.35.53
2014-11-11 21:35:11

mialam migrene 20 lat temu,wylam z bolu,myslalam ze to rak,ze koniec juz ze mna ale trafilam na dobrego lekarza i przepisal mi hydergine kropelki,byly wtedy w aptece w kosciele z darow z zagranicy,pomogly,migrena juz nigdy nie wrocila,
136 Lena 91.197.88.24
2014-11-11 11:20:58

Witam, ból głowy,migrenowy ból głowy to tylko objaw choroby, likwidując ból za pomocą środków przeciwbólowych pozbywamy się tylko objawu chorobowego- przyczyna dalej jest w organizmie. Należy bezwzględnie ustalić przyczynę bólu i po prostu ją zlikwidować. Czy da się to zrobić? Da się. Potrafię to zrobić. Jeżeli cierpicie na przewlekłe migrenowe bóle głowy, a stosujecie tylko i wyłącznie środki przeciwbólowe- to droga donikąd. Mogę skutecznie pomóc. Proszę pisać na maila: pomoczdrowie@tlen.pl Pozdrawiam serdecznie
135 Kamila 89.76.234.39
2014-11-05 15:42:37

Zauważyłam, dlatego nie ma co się chyba chwalić że znalazłam super lekarza i od pół roku nie wiem co to migrena. Odkąd biorę sumamigren przestałam się bać ataków a to już mega sukces.
134 Dan 78.8.171.47
2014-10-22 15:21:30

Zauważył ktoś? Większość tych komentarzy, to reklamy...
133 Katarzyna 31.186.228.96
2014-10-22 10:58:01

Witam. Ja przez kilka lat walczyłam z migreną która pojawiała się u mnie nawet 2-3 razy w tygodniu. Leki tylko łagodziły ból i objawy. Pomoc znalazłam u fizjoterapeuty który specjalizuje się w terapii bólu głowy i migren. Okazało się że miałam problem z szyjnym oraz piersiowym odcinkiem kręgosłupa. Obecnie od 1,5 miesiąca po zakończeniu terapii nie miałam migreny. Jeśli ktoś jest z Łodzi polecam Pana Przemka Karbowskiego, świetny specjalista. :)
132 b_ 83.8.109.61
2014-10-17 22:32:51

Po drugim porodzie zaczęły się u mnie migreny. Poza silnym bólem głowy i kłuciem w oku, bywały też takie napady, którym towarzyszyły 2-3 dniowe nudności z wymiotami, kończące się kroplówkami w szpitalu. Neurolog stwierdził, że jak odstawię dziecko od piersi, to da mi worek leków. Zanim zdecydowałam się na taką kurację, ktoś polecił mi chiropraktyka. Okazało się, że powodem moich niedyspozycji jest przestawiony kręg szyjny. Po kilku zabiegach problem migreny przestał istnieć. Nawet jeśli zaboli głowa, to nie miewam już mdłości, a zwykły paracetamol załatwia sprawę. Częstotliwość bóli co 4 dni, zmieniła się na 3-4 tygodnie (dziś mija miesiąc od ostatniego bólu głowy). Wszyscy cierpiący na migreny powinni wiedzieć, że migrenę można okiełznać. Nawet jeśli nie uda się jej pozbyć zupełnie, to można poprawić komfort życia na lepszy. Pamiętajcie tylko, że zanim udacie się do jakiegokolwiek kręgarza, sprawdźcie, czy to nie jakiś samouk, bo taki ktoś może okaleczyć człowieka.
131 monia 31.175.210.180
2014-09-15 16:27:29

Miałam klasyczną migrenę z aurą, koszmar!, kto miał ten zrozumie, próbowałam wszystkiego. Na migrenę idealna jest akupunktura + leki. Polecam udać się do Pani doktor Łączkowskiej w Bydgoszczy jest wspaniałym specjalistą, pomogła mi zwalczyć bóle głowy.
130 janina 89.79.155.13
2014-08-28 23:34:08

Miałam tak częste ataki migreny,że nie byłam w stanie pracować ,spać i normalnie funkcjonować.Poradzono mi abym skorzystała z akupunktury.Zdecydowałam się i po trzech spotkaniach (każde po 10 zabiegów)wówczas w Centrum Akupunktury w W-wie przy ul.Winnickiej(obecnie ul Bohaterów Września 7 -Ochota) a upłynęło już ładnych kilka lat nie wiem co znaczy ból głowy nie mówiąc migrenie.Radzę więc skorzystać aby pozbyć się tak uciążliwej dolegliwości.Leczenie to jest na NFZ należy tylko wziąć skierowanie od lekarza I-go kontaktu.Powodzenia. ,
129 hala 86.146.107.145
2014-08-23 01:21:55

Ja od lekarza dostalam maxalt a teraz mam zmieniony lek a sumatriptan ( tabletki i zastrzyki) a aby zapobiec występowaniu migren dostalam propranolol 40 mg 2×dziennie i dziala. W końcu czuję się jak normalna osoba i nie myślę o tym kiedy znów zaatakuje . Życzę życia bez migren :-)
128 erzecznik 89.76.234.39
2014-06-29 12:34:13

Najważniejsza jest opieka specjalistyczna jeśli chodzi o leczenie migreny. Leczenie samodzielne takiego schorzenia może prowadzić do nadużywania leków przeciwbólowych.
127 kamila 89.78.33.14
2014-05-16 09:30:37

Asia, to to samo co sumamigren, zgodzę się że te laki jako jedyne chyba pomagają dlatego warto iść z migreną do lekarza zamiast cierpieć.
126 asia 213.192.67.73
2014-05-07 13:14:25

Ja cierpię na migreny 20 lat a mam 45,teraz dopiero lekarz przepisał mi lek Frimig o który sama wyprosiłam,po zarzyciu tabletki ból przechodzi po pół godzinie.
125 Kasia 109.243.30.252
2014-05-06 11:45:02

Bardzo silne migreny zaczęły się u mnie w wieku ok.20lat. Były okresy, że ból przychodził 2-3 razy w tygodniu. Bywało też tak, że jak chwyciło, to trzymało 4 dni. Jest to ból, którego nie da się wytrzymać, człowiek nie wie co ma ze sobą zrobić. Chodziłam do lekarza rodzinnego, do neurologa i nikt nie wiedział co jest. Byłam na konsultacjach u okulisty, laryngologa i alergologa. Dwukrotnie wykonana tomografia też nic nie wykazała. W końcu przy przy takim meganapadzie, gdzie wylądowałam na pogotowiu, bo myślałam, że mi "czaszka pęknie" - padło hasło migrena. Dostałam w końcu odpowiednie leki - Divascan i muszę przyznać, że pomogło. Biorę to co parę miesięcy i zużywam jedno opakowanie. Jestem strasznym nerwusem i wszystko przeżywam, co też uległo zmianie i mój stan emocjonalny poprawił się. Jak się ma problemy i człowiek się stresuje, to migreny też dopadają częściej. Teraz jest Ok. Życzę wszystkim migrenowcom, aby też znaleźli swój "złoty środek na ból" i mogli ujarzmić tę piekielną przypadłość. Jeszcze też chciałabym przestrzec przed nadużywanie środków przeciwbólowych. Miałam uszkodzoną wątrobę dzięki częstemu przyjmowaniu paracetamolu. Nie były to dawki ogromne ale częste i zrobiły swoje. Szukajcie pomocy, zmieńcie lekarza jak trzeba, próbujcie ziół czy akupunktury ale nie trujcie się lekami na własną rękę!
124 kamila 46.204.74.178
2014-05-02 17:27:07

Na migrenę choruję od kilkunastu lat, po tak długim czasie walki z tą paskudną chorobą wiem że bez pomocy lekarza nie ma większych szans na w miarę normalne życie, dobrze dobrane tabletki załatwiają sprawę, biorę sumamigren wymiennie z czymś o podobnej nazwie.
123 eRzecznik 89.78.33.14
2014-05-02 17:20:59

Jeśli napady migrenowe są częste zwykle specjalista stosuje leczenie zapobiegawcze, leczenie wyłącznie doraźne w takim przypadku naraża pacjenta na przyjmowanie zbyt dużych ilości tabletek przeciwbólowych.
122 Marcin 83.20.123.150
2014-04-17 15:22:20

mam 35 lat, od piętnastu cierpię na sporadyczne ataki migreny aurowej. Na atak migreny nie miałem sposobu, Pomagało tylko połżenie się spać w ciemnym i cichym pomieszczeniu. Od jakiegoś czasu stosuję Solpadeine. Lep bez recepty, dzięki któremu mogę w miarę normalnie funkcjonować. Ostatnio ataki migrenowe znacznie się nasiliły (w ciągu ostatnich 10 dni - 6 ataków), więc dla mnie oznacza to wizytę u lekarza i rozpoczęcie leczenia... Pozdrawiam!
121 e-Rzecznik 89.78.33.14
2014-04-17 11:20:01

Osoby chore na migrenę powinny stosować się do zaleceń specjalisty, przestrzegać diety, czasem zmienić tryb życia. Najlepiej jeśli skorzystają one z poradni leczenia bólu.
120 Barbara 93.175.104.195
2014-04-01 15:16:44

Ja zmagałam się z bólami migrenowymi od wielu wielu lat. Robiłam wszystkie badania, wysyłąli mnie do różnych specjalistów i lekarzy, W końcu trafiłam do bardzo dobrego specjalisty, który pomógł mi pozbyć się tych niewyobrażalnych bóli. polecam Centrum LEczzenia Bólu Arsmedis i Łukasza Garbienia naprawdę dzięki niemu i moejemu zaangażowaniu bóle ustały. POLECAM
119 Małgosia 5.60.199.171
2014-02-13 12:41:36

Przy migrenie stosuję balsam alpenkrauter, nie wiem, czy Państwo mieli z nim styczność. Przy silnych migrenach masować okrężnymi ruchami w kierunku wskazówek zegara. Warto zajrzeć do sklepu naturapomaga.pl , tam właśnie dokonałam jego zakupu. Pozdrawiam
118 Baja 79.184.44.25
2014-02-07 21:15:57

ja mam migrenę z aurą ale po raz pierwszy obyło sie bez leków po prostu wyszłam na długi spacer łapałam mocno powietrze i aura sam zniknęła niestety potem był skok pulsu ale po uspokojeniu-wyleżeniu i(5h)uspokoiło sie co prawda na 2-dzień czułam ból głowy i skończyło sie na pyralginie ale nie było typowego migrenowego odlotu-polecam długie spacery na świeżym powietrzu i jeszcze jedno kontrole ciśnienia w oczach bo przy prostym badaniu nagle pojawiło sie u mnie w 1-oku nie prawidłowe
117 Rena 5.226.124.162
2014-02-03 15:48:29

Zmagałam się z migreną wiele lat, przeszłam dwie kuracje lekiem o nazwie divascan, ale pomagało na krótko, przestały też pomagać wszelkie leki przeciwbólowe. W końcu trafiłam na dobrego lekarza, który zapisał mi półroczną kurację fluranizinum wzf 5 mg i od ponad roku mam spokój. Czasem boli mnie głowa, ale szybko pomaga zwykła pyralgina albo excedrin :)
116 e-rzecznik 89.78.33.14
2014-01-28 16:12:09

Migrena jest chorobą przewlekłą, leczenie jej polega na minimalizowaniu częstotliwości ataków oraz i leczeniu doraźnym w chwili ataku. Dlatego pacjent chory na migrenę powinien pozostawać pod stałą opieką specjalisty.
115 Zosia 213.238.64.190
2014-01-27 12:47:20

chętnie spróbuję tych ćwiczeń, właśnie cierpię drugi dzień na migrenę i nic mi nie pomaga, exscedrin migra stop, polopiryna s, etopiryna 3x po 2 tabletki w ciągu wczorajszego dnia zasnęłam z bólem głowy i obudziłam się z bólem. Nie wiem czy zwyrodnienie kręgosłupa w części szyjnej nie jest przyczyną
114 Kinga 89.22.212.58
2014-01-20 22:59:10

mam 22 lata od dobrych kilku lat miewam migreny... ból brzucha, nudności i zaburzenia wzroku... tym razem trwa to juz trzeci dzień ;/ ketonal łagodzi ból głowy.reszta niestety zostaje.
113 Stasiek 195.225.120.109
2014-01-01 22:00:10

25 mg dziennie Amitryptyliny spowodował, ze głowa boli mnie kilka razy rzadziej. Jak zacznie dobrze działa mix 400 mg Ibuprofenu + 500 mg paracetamolu + 60 - 100 mg kodeiny. Takiej dawki kodeiny nie ma w dostępnych bez recepty lekach przeciwbólowych, dlatego polecam 5 tabltetek leku na kaszel - thiocodinu...
112 Jan 213.158.217.83
2013-12-30 21:12:26

Mam nie tylko problem z migreną ale też z pamięcią czy te dwie rzeczy mogą być ze sobą powiązane?
111 gosc 2.97.113.29
2013-12-26 16:53:56

Probowales pradow tens, ponoc daje ulge i zmniejszaja natezenie bolu ,czemu nie sprobowac moze okazac sie pomocne mnie pomaga-powodzenia
110 agnieszka.g 83.6.235.230
2013-12-16 22:40:22

Witam.... moja córka ma 13 lat...bóle pojawiły się ze 2,3 lata temu ale nie były aż tak bardzo uciążliwe....teraz od 3 mc. ma migrenę cały czas......nie wiem co robić...
109 Bożena 89.66.101.38
2013-11-25 17:52:35

Koniecznie idź do neurologa. To może być coś poważniejszego. Nie daj sobie wmówić migreny.
108 ela 93.154.251.215
2013-11-25 12:14:21

Oliwka, sprawdż tarczycę , to nie usi być migrena
107 Olivia 83.4.39.140
2013-11-22 15:39:33

Mam 14 lat i wydaje mi się, że mam migrenę. bardzo często ostatnio mam silne pulsujące bóle głowy, jestem bardzo przemęczona, zdenerwowana i zestresowana, otępiała, a czasami nawet robi mi się słabo i mam ciemności przed oczami, mój tata, ciocia i babcia miewają migrenę, z początku myślałam, że to anemia, ale po badaniu krwi wynik wyszedł pozytywny, następnie myślałam, że to na tle stresowym, ale zastanawiam się czy to może być faktycznie migrena??
106 Aga 31.61.140.72
2013-11-20 15:59:27

Jak już zaczyna się migrena najlepsze są tryptany na pokonanie bólu np.frimig dosyć tani w porównaniu z innymi tryptanami
105 Anna 91.237.73.7
2013-11-18 17:54:54

Moja dorosła córka cierpi na migrenę jak mogę jej pomóc
104 Zaneta 194.144.58.69
2013-09-01 11:34:39

Ja mam bole od dziecka.Wszscy sie zastanawialismy co to moze byc.Momentami bliscy dawali mi odczuc,ze wymyslam te bole,ze maja dosyc moich narzekan przedewszystkim na chalas czy switlo. Do lekarza jednak nikt ze mna nie poszedl wiec praktycznie sama musialam jakos znalesc sposoby by poczuc ulge i nie sluchac jaka ksiezniczka jestem bo przeciez takie czeste bole glowy to mialy hrabiny w filmach.Wydaje mi sie ze to przez to ludzie sadza,ze zachowujemy sie jak szlachta a nawet nie zdaja sobie sprawy co tak na prawde przezywamy. Dzeci placza jak cos je boli wiec i ja plakalam ale po jakims czasie musialam placz opanowac bo tylko pogarszal bol.Byly momenty,ze juz nie dam rady. W wieku 16 lat poszlam sama do lekarki. Ona wysylala mnie do ginekologa,kardiologa,okulisty,dentysty,w miedzycyasie mialam gastroskopie bo mi zoladek sywankowal przez wieczne branie lekow na bol glowy, a na koncu wyslala mnie do neurologa i tam dopiero mi Pani powiedziala,ze to migrena i ze jest jej bardzo przykro,ze tak dlugo sie mecze z tym bolem.To byly najmilsze slowa jakie uslyszalam od dluzszego czasu.W okresie ciazy bole ustapily ale za to pojawily sie bole zebow,heh Migrena jednak wrocila po okolo roku od urodzenia dzecka. Jestem za granica i tutejszz lek na migrene na mnie nie dziala wiec biore to co mama.Kiedy tylko poczuje,ze sie zaczyna to biore 2 ibuprom zatoki albo 3 ibuprom max.Kiedy to nie pomoze to mam przerabane bo przy dwojce malych dzieci nikt nie da rady sie wylaczyc,pojsc w ciemne miejcse,przykryc sie koldra i czekac az bol ustapi.Ale z deugiej strony sil dodaje mi fakt,ze my migrenowcy jestesmy silnymi osobami.
103 renata 77.253.98.94
2013-07-31 21:50:43

mam 47 lat i 25 lat cierpię na migrenę, Niemal co miesiąc zabiera mu kilka dni z życia,Zasięgałam porad lekarzy, zielarzy, Niestety dla mnie nie ma skutecznego leku. To migrena OKOŁOMIESIĄCZKOWA.
102 Marta 213.146.52.7
2013-07-04 09:03:09

mam 20 lat.. na migrenę cierpię 2 lat.. jestem wtedy wyłączona z życia na 2-3 dni nie pomagają żadne leki przeciwbólowe ( nawet ketonal!!) strasznie się wtedy męczę. Podczas migreny towarzysza mi straszne bóle brzucha i wymioty. Jest to dla mnie udręką ponieważ nie zawsze mogę towarzyszyć moim znajomym przy fajnych wyjazdach, imprezach etc. Czy możecie polecić jakiś lek który mógłby mi pomóc w zmniejszeniu objawów albo długości trwania migreny? z góry dzięki!
101 Monika 94.251.185.175
2013-06-25 22:40:51

Ja też poproszę o te cwiczenia ... juz nie daje rady z tym bolem :-(((((
100 grzegorz 31.182.83.220
2013-06-15 16:50:58

czesc ,chetnie skorzystam z tych ćwiczen ,możesz napisac co i jak robic ,mam migrene od około 20 lat i zaczyna mi powaznie przeszakdzac w zyciu
99 Pati 213.227.95.32
2013-06-11 11:10:39

Ja chodziłam do takiej poradni z bólami głowy i kręgosłupa szyjnego - akupunktura w ogóle na mnie nie działała. Na kręgosłup lepsze były "gwoźdźie" i terapia manualna - ale to niestety drogie. I jak byłam to akurat nie miałam migreny, więc trudno stwierdzić, czy rzeczywiście też na nią pomaga, jak czytałam. Na lekką rzeczywiście solpadeina pomaga, czasem jeszcze biorę pyralgin sprint plus krople żołądkowe, dziurawiec czy miętę. Ale teraz od soboty już czwarty dzień nic nie działa, najwyżej na godzinę czy dwie. Rano wzięłam tabletkę apo-napro, mocny lek, który kiedyś, nawet nie pamiętam na co, przepisała mi lekarka i jest trochę lepiej - dalej głowa boli, ale jakoś daje się pracować... Szkoda, że współpraca z lekarzem to teoria. W liceum lekarka wysłała mnie do neurologa, mówiąc, że i tak nie pomoże, ale przynajmniej wszystkie badania od EEG po RM miałam zrobione. Potem poradnia bólu, która nic nie pomagała, inna lekarka tylko nimesil przepisała, który może powodować bezpłodność i ogólne rozkładanie rąk...
98 Marta24 212.182.99.98
2013-05-11 10:32:59

Ja właśnie zatrułam się tramalem,lecząc migrenę.Siostra poleciłami ten lek,bo cefalgin nie leczy całokowicie bólu.Po tramalu dwa dni wymiotowałam a ból był silniejszy niż zwykle.Pewnie nie każdemu pomaga,więc zalecam ostrożność!
97 MARZENA 83.19.107.60
2013-03-26 11:59:48

Ja też cierpię na migrenę gdy zaczyna mnie pobolewać głowa biorę apap extra jeśli jedna tabletka nie zadziała biorę drugą a gdy ból się nasila i robi mi się niedobrze zażywam MIGPRIW JEDNA SASZETKA KOSZTUJE OK 5ZŁ KUPUJE W APTECE BEZ RECEPTY PO 1 GODZ MIGRENA MIJA.MOŻNA BYĆ PO NIM TROCHĘ OSPAŁYM. POLECAM NA MNIE DZIAŁA.
96 MARZENA 83.19.107.60
2013-03-26 11:09:24

SPRÓBUJ MIGPRIW JEDNA SASZETKA NA PÓL SZKLANKI LETNIEJ WODY DZIAŁA PRZECIW BÓLOWO I PRZECIW WYMIOTNIE.
95 carewicz 149.156.31.3
2013-03-04 12:39:16

No to jak poczytałeś, skoro myślisz że to nowotwór? Poczytaj jeszcze
94 Bibi 62.141.214.174
2013-03-04 12:15:34

Mnie w tych wszystkich migrenowych leków pomaga najbardziej Aspiryna (czasem też Coffecorn Forte), znana od bardzo wielu lat ze swoich właściwości przeciwmigrenowych - niestety lekarze uparcie zlecają właśnie mega drogi sumatryptan - ja kupuję Cinie. Dwie tabletki 50mg kosztują mnie 30-35zł, więc oszczędzam je i się męczę - aspiryna jest stosunkowo tania, Coffecorn także - miałam jeszcze na Rp. jakieś drobniuteńkie białe tbl w słoiczku, za niecałe 2 zł :) Nie pamiętam nazwy, ale pomagały... Tramalu nie mogę brać. Migreny mam od 12 roku życia, czyli niemal 30 lat...
93 Mateusz 84.177.177.57
2013-03-03 20:19:46

bolał mnie bark już prawie rok i w końcu poszedłem do lekarza.Dostałem skierowanie na RTG i do ortopedy.I tak do ortopedy dopiero na maj ale nie o to chodzi.Odebrałem zdjęcie z opisem i jest napisane że mam OSTEOSKLEROZE KOŚCI GŁÓWKI RAMIENIOWEJ troszke poczytałem w necie o tym ale nie wiele jest czy ktoś może mi pomóc wytłumaczyć co to może być bo coś straszą na forach że coś z nowotworem. Nie chce panikować ale nie mówie że mnie to troszke zaniepokoiło.
92 Wojtek 31.178.11.190
2013-03-02 18:17:53

mam 56 lat..,migreny zacze?y sie jak mialem 16, masakra..na rynku wtedy za czasow komuny nie bylo nic poza gardanem na bol zebw ,pabialgina i pyramidonem ((( Zjadalem srodki p.bolowe garsciami nic nie pomaga?o. W latach 80bodajze pokaza?y sie proszki o nazwie 'Ring" bodajze niemieckie aspiryna z kofeina . Troche ?agodzily migrene. Pozniej pokaza? sie polski wyrb o nazwie "cofedon".zamiast aspiryny byly tam inne skladniki :aminofenazon,fenacetyna cos tam jeszcze ..toksyczne jak cholera..ale ?agodzilo ble. Pozniej juz na poczatku lat 90 byly jakies cholernie drogie proszki na migrene sciagane zachodu..."imigran" pamietam ze 1 tabletka wowczas kosztowala krocie(jak na uwczesna polska kiesze?) wydalem na toto majatek -grunt ze pomaga?o!! no i zupe?ny przypadek..mialem jakas drobna operacje chirurgiczna usuwania t?uszczaka ktry zrobil mi sie na ramieniu,.szajs wielkosci sliwki..przyros?o toto do miesni i mieli sporo roboty chirurdzy zeby wyciac, Po operacji dostalem 'Tramal" jako srodek ?agodzacy bole po operacyjne. Nic mnie nie bola?o na tyle zebym musia? to jesc i przeleza? sobie chyba z pol roku w szufladzie. No i jebud..migrena ...dopadla mnie w srodku nocy jak zwykle ..2 nad ranem,skrecam sie z bolu i bije ?bem o sciane..., nie mialem ataku chyba od roku..apteczka pusta od sr.p/bolowych. Przypominm sobie o Tramalu - ponoc mocny? po?ykam kapsu?ke..mija 10 minut i po bolu nie ma sladu!!!!! Nic..jakby nigdy nie istnia?!!! Nie chce az wierzyc. Mastepna noc znow atak..jak zwykle zapchany katarem znikad nos,aura zapachowa,mroczki w oczach..?ykam tramal zanim bl uderzy z si?a gwo?dzia wbitego w skro? i pod oczodl..., nie ma blu..wszystko odp?ywa w ciagu zaledwie kilku minut. Atak wygasa b?yskawicznie i znika. To by? chyba rok 2007 albo cos ko?o tego. Od tej pory nie boje ie juz migreny..zreszta oan jakby wiedzac ze mam na nia lekarstwo odpusci?a. O ile wczesniej pojawia?a sie kilka a bywa?o ze i kilkanascie razy w roku to obecnie zdarza sie to raz gra dwa razy w roku. Biore 1 gra 2 kapsu?ki 50mg. Tramalu i atak odp?ywa-znika .Nie stosuje tego preparatu na nic innego poza wlasnie migrena. ! 1 opakowanie ktre dostalem na recepte zuzy?em chyba w po?owie i musialem wyrzucic bo sie okres przydatnosci konczy? paroletni :) Niesamowita sprawa. Nie wiem czy inni maja podobnie ale ja od 6 lat mam spokoj z migrenami!!!
91 Anka 188.47.99.36
2013-03-02 02:35:12

Witam! A ja chciałabym zachęcić wszystkich cierpiących na migrenowe bóle głowy do przyjrzenia się Swojej diecie. Zacznę może od początku. Bóle zaczęły się ok 15 lat temu. I pojawiały się coraz częściej, nawet 2-3 razy w tygodniu, były też coraz silniejsze (tego co się ztym wiązało nie będę opisywać, bo większość z Was to przechodziło lub przechodzi). Czytałam sporo na temat leczenia migreny i wogóle bólu. Wreszcie jedyna rzecz jaka zaczęła przynosić jakiekolwiek efekty - ścisła dieta odtruwająca - tj. max w kontroli tego co wkładałam do garów, ale niestety wiążąca się z bardzo dużymi wyrzeczeniami i rygorem kulinarnym. 0 alkoholu, 0 fajek, 0 słodyczy czekoladowych nadziewanych, wypieków cukierniczych o przedłużonym terminie ważności (chodzi o wszystkie środki spulchniające i konserwanty typu soda, proszek do pieczenia, amoniak, dwutlenek siarki, fosforany oraz polepszacze smaku np. glutaminian sodu i wiele innych, w czekoladach kremy, masy i owoce kandyzowane są konserwowane), poza tym wywaliłam z lodówki wszystkie konserwowane benzoesanem puszkowane produkty (półprodukty), podejrzane przekąski (czipsy, chrupki), sosy, dipy a także wędliny, pasztety, sery z azotanami i azotynami. Z kawą i czarną herbatą przestałam przesadzać. W miejsce sztucznych przypraw - ziołowe bez całego sztucznego syfu i najlepiej przez siebie wychodowane w doniczkach. Teraz nawet do chleba jakiś syf dodają - więc uważam. Ale udało się :) !!!!! Bóle głowy mam jeszcze czasem - sporadycznie właściwie ale o wiele, wiele słabsze i właściwie jak przegnę z żarciem i połakomię się na coś, albo coś podejrzanego zjem... No i właściwie wtedy pomaga mi ibufen - dla dzieci. Ale co jeszcze - przestawiłam na takie jedzenie całą moją rodzinę - i mój mąż przestał cierpieć na bóle głowy i niestrawności. Jabłka i inne owoce obieram i to dość grubo, bo w skórkach są pestycydy i moje dzieci często narzekały na brzuchy. Acha i widzę, że ulgę przynosi też zmniejszenie ilości soli w tym co gotuję i piekę - dłuuga litania ale może ktoś nie będzie musiał dzięki niej eksperymentować przez pięć lat tak jak ja i zmniejszy to komuś cierpienie;) Trzymajcie Się drodzy!
90 Monika 109.196.118.246
2013-02-04 16:52:55

Nimesil pomagał mi przez jakieś 2 miesiące, ale na tym koniec.... Ketonal forte -czasami, ale po nim przez tydzień boli mnie żoładek.... Już sama nie wiem, co dalej...?
89 magda 178.181.238.88
2013-02-03 20:43:20

Cierpie na migreny od zawsze atak trwa zawsze3 dni od jakiegos czasu regularnie chodze na fitness ataki wystepuja zadziej i sa mniej meczace polecam warto wyprubowac
88 magda 46.205.96.106
2013-02-01 22:07:47

Ja mam migrenę jakieś 10 lat!jak mnie bierze to od razu biorę tabletkę,czasami nawet się budzę bo już mnie boli.Bradzo często,czasami kilka dni .Kupuję CINIE,pomaga ,ale nie zawsze.Czasami wezme tabl ,bol przejdzie ale za jakis czas wraca!!!!i niekiedy musze wziac nawet 4 tabletki.Kiedys kupowalam IMIGRAN -pomagal ale jest za drogi.Cinie kupuje 12 tabl,raczej taka ilosc starcza na miesiąc:(no ii oczywiscie opaski zelowe na glowę-mozna kupic wszedzie-mam kilk w lodowce.Jak mam napad zakladam opaske,biore tabletke,otwieram okno i do zimnego lóżka.CHCIAŁABYM ,ZEBY KIEDYS MNIE OPUSCILA!!!!!
87 e-Rzecznik 89.75.178.204
2013-01-29 13:32:28

Metod leczenia jest wiele pamiętajmy jednak że regularne wizyty i współpraca z lekarzem jest tu najważniejsza.
86 jagoda 188.137.113.1
2013-01-14 14:22:57

Polecam Maxalt RPD 10
85 kasia 93.175.74.83
2013-01-06 22:09:07

kochana wyprubuj lek bez recepty :połaczenie kwasu acetylosalicylowego i buprofenu - na migreny z aura lub bez -na mnie działa:)
84 jul 84.205.169.12
2013-01-05 20:45:16

sumigra+redbull - wtedy mnie nie mdli i lek od razu się wchłania - od kiedy tak robię przestałam doprawadzać do momentu gdy wymiotuję i wtedy nawet najlepsza tabletka nic nie zdziała. szkoda że są na recepte - problem jest tak powszechny a ciągłe chodzenie po receptę jest uciążliwe.
83 wERONIKA 37.128.124.133
2012-12-17 12:06:34

WITAM, JESTEM ZAINTERESOWANA ĆWICZENIAMI
82 ania 178.37.67.81
2012-12-07 15:30:03

Do tej pory tez myslałam , że sumigra jest niezastąpiona , jednak od jakiegoś czasu nie ponmaga nawet sumigra 100.Nie wem co robić bo mgreny mnie wykańczają.Nie moge normalnie pracowac a ataki trwaja nawet do 7 dni.
81 Sławek42 176.109.53.116
2012-12-07 07:00:41

Witam… Na migrenę cierpię od 5 roku życia, czyli 37 lat. Początki były straszne poranne bóle głowy plus drętwienie kończyn dolnych i górnych… Drętwienie języka ślinotok, dzwiękowstręt , zapachowstręt, światłowstręt , torsje…. Był to jeden wielki koszmar dla mnie i mych rodziców…. Głównym powodem a tego dowiedziałem się później był stres i przejmowanie się na wyrost sprawami …. Ataki nasilały się i tak statystycznie to w miesiącu miałem ich około 6…. Po 18 roku życia zmalały do 2 w ciągu roku… Teraz, jako 42 latek mam, ale 1 na rok i to o bardzo niskim nasileniu… Neutralizuje tylko ból głowy ibupromem rzadko są torsje… Pozostałe objawy poszły w zapomnienie…. Teraz z perspektywy czasu wiem, że głównym powodem było zdenerwowanie i stres…. Współczuje wszystkim Migrenowcom….. Z tym trzeba nauczyć się żyć..
80 Luiza 178.43.123.60
2012-11-09 10:04:30

Super sposób z tymi jabłkami kurcze fajnie gdyby to rzeczywiście działało. Wiedziałam że dieta jest ważna ale zeby jedzenie jabłek było cudownym lekiem - to by była rewolucja w leczeniu migren. Od dziś zaczynam jeść więcej jabłek :) mnie za to na ból głowy pomógł rezonator biofotonowy, dzięki niemu uwolniłam się od bólów
79 Vivian 98.227.132.104
2012-11-06 18:56:40

Witajcie kochani cierpiacy na migrene, mialam problemy z migrena wiele lat , az kupilam mala ksiazeczke "Migrena " tam wyczytalam ze pomocne jest jedzenie jablek minimum 4 lub 5 przed snem, zaczelam jesc jablka i powoli bole ustaly , koniecznie jablka ze skorka , jablka jak sie okazalo wyczyscilo jelito grube . Jadlam te jablka chyba 2 miesiace ale do dzisiaj mam spokoj z migrena wspolczuje wszystkim cierpicym.poniewaz mialam bole i wymioty, swiatlowstret bol pulsujacy trwal godzinami i wtedy pilam pyralgine w plynie , jedynie to dawalo mi ulge. Zachecam jedzcie jablka ze korka , pozdrawiam serdecznie,
78 Aga 212.160.117.168
2012-11-05 16:17:44

Również cierpię na to cholerstwo, bardzo proszę o ćwiczenia
77 Izabela 83.12.246.210
2012-11-05 13:59:58

Jestem bardzo zainteresowana tymi ćwiczeniami.Bóle głowy mam od zawsze i to bardzo często. Odwiedziałm juz różnych lekarzy i nie tylko a ból głowy jak miałam tak mam. Będę wdzięczna za wszelką pomoc!!!
76 iwcia 93.154.227.62
2012-10-31 22:06:25

nimesil jest dobry na migrenę ale to musi lekarz przepisać
75 Anka 178.43.255.5
2012-10-24 14:31:32

U mnie bóle głowy pojawiły się w okresie dojrzewania, miałam lepsze i gorsze okresy, ale mogłam byc pewna że każdego poranka około godziny 7 pojawi się ból. Lekarze stwierdzali migrenę i zalecali kolejne leki. Byłam nawet u psychiatry, który stwierdził ze sama w sobie te bóle wywołuję, starałam się kontrolować swoje mysli i rzeczywiście czasem mnie w ogóle nie bolało. Ale całkowitym wybawieniem był dla mnie rezonator biofotonowy, nie tylko przestałam miewać bóle głowy, ale też czuję że poprawiło się moje samopoczucie.
74 wawa 141.6.11.18
2012-10-22 16:03:32

paracetamol, ibubrofen, pyralgina, ketonal, kodeina, kofeina - nie działają na mnie. Sumigra ostatnio też nie. drętwienie połowy ciala, zaburzenia mowy, swiatłowstret i in. no i oczywiscie okropny bol głowy (u mnie po lewej str) Chciałam iść wreszcie do neurologa - w mojej przychodni w tym roku nie ma juz terminów. Przy Banacha jest poradania m.in. bólów migrenowych - nie ma już terminów na cały 2013 rok!Plakać się chce...zostaja tylko gabinety prywatne :(
73 EWA 95.51.254.18
2012-10-02 20:00:20

Szukam sposobu na bol migrenowy na ktory cierpi od paru lat moj 18-letni syn . bardzo prosze o kontakt ... jestem bardzo ciekawa jakie to cwiczenia
72 anja 80.48.252.38
2012-09-28 16:04:10

migrena pojawiła się jak skończyłam 21 lat , ataki miałam nawet 3 razy w tygodniu nie do zniesienia ból , drętwienie rąk i ust nie mogłam mówić tylko bełkotałam do tego migotanie w oczach. zawsze kończyło się na pogotowiu.i tak przez 22 lata. Kiedyś lekarz z powodu innych dolegliwości przepisał mi lorafen 1 mg dziennie niestety lek uzależniający z grupy benzodiazepin ale już od 13 lat nie mam migren . Podejrzewam , że jest to choroba dziedziczna ponieważ moja córka boryka się teraz z tą chorobą tyle ,że ataki ma nie tak często jak ja ale jest młoda więc nie polecam lorafenu
71 katarzyna 83.27.149.145
2012-09-03 10:15:56

Droga Gosiu, ja walczyłam z migreną 5 lat i miałam wycięte co najmniej dwa dni w tygodniu.. wymioty, zawroty głowy, aura i stosowałam przeróżne leki ale żadne tak naprawdę nie pomagają.. skuteczniejsza jest akupunktura, bo silniej łagodzi ból niż środki przeciwbólowe tylko trzeba wziąć co najmniej 10 zabiegów, zależy od organizmu. Ja stosowałam i trochę łagodziło, przyzwyczaiłam się już do tego, że nie mogłam żyć normalnie.. jakoś rok temu pojechaliśmy z mężem do lekarza do Warszawy i tam polecił mi on rezonator biofotonowy który zwalcza migrenę, nie powoduje skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny. Nieco się zdziwiłam, bo podobno jest to nieuleczalna choroba ale stosowałam jakoś pół roku i rzeczywiście, ani śladu po migrenie, fantastyczne uczucie :) Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam.
70 wandzia 89.230.18.79
2012-09-01 01:11:13

Kochana Gosiu a prubowałaś Flavonu on pomaga na bóle migrenowe i wszelkie innego pochodzenia jesli jestes zainteresowana ... napisz chetnie porozmawiam z Toba
69 Ania 178.56.207.9
2012-09-01 00:34:02

Gosiu na 10000000% to jest od tarczycy,kontroluj ths i bierz odpowiednia dawke leku,pamietaj.miną bóle..na ddlugie lata...mialam to samo.
68 gosia 37.31.75.126
2012-08-31 12:51:50

JA mam tez bole migrenowe choruje od niedawna ale moje bole trwaja trzy do czterech dni i wtedy nie funkcjonuje narazie pomaga mi ketanol forte ale sa takie dni ze nic nie pomaga nawet leki przeciwmigrenowe i wtedy nie wiem co mam ze soba zrobic pozostaje mi wtedy udac sie na pogotowie i zastrzyk do miesniowo to jest moja przyjaciolka na cale zycie jak i moja tarczyca
67 Lidia 83.2.47.68
2012-07-19 20:33:05

Ja też mam wierną przyjaciółkę ale jest bardzo upierdliwa wpada w najmniej oczekiwanym czasie bo jest nawet trzy razy w tygodni i siedzi cały dzień. Pomaga mi tylko paracetamol ale muszę go zażyć jak głowa tylko lekko ćmi.
66 anna 46.113.196.140
2012-07-10 20:25:34

Ja cierpię na migreny już 10 lat ale po urodzeniu 2 dziecka ok 4 lata temu bóle są nie do zniesienia. W lutym miałam przemijające niedokrwienie mózgu i neurolog zabroniła mi brac cinie. Nic mi nie pomaga ląduje na sorze pod kroplówkami to straszna choroba.
65 Belka 87.205.239.37
2012-05-29 13:07:34

A Ty Kinga co się tak licytujesz? Migrena to migrena .Czy działa 2 razy w tygodniu czy 2 razy w miesiącu tak samo boli. Bez sensu Twój post.
64 bb0702 31.42.16.211
2012-05-20 07:12:47

Pani Anno, poproszę o kontakt,cwiczenia
63 Krystyna 79.186.44.103
2012-05-16 14:50:18

Pani Anno prosze o kontakt,
62 julita 46.205.93.58
2012-05-14 20:14:34

moja przygoda z migreną zaczęła się po porodzie, zawsze ją mam dokładnie co miesiąc......ból jest nie do zniesienia, oprócz cine nie pomaga zaden lek, na dodatek zawsze towarzyszą mi wymioty, nudności, kilka razy byłam na ip żeby zatrzymać wymioty i podłączali mi kroplówkę:( zamierzam jeszcze zbadać sobie poziom hormonów skororo te bóle mam regularnie co miesiąc........... najgorsze jest to że ja po przyjęciu leku cine jestem strasznie śpiąca nie nadaję się do normalnego funkcjonowania, któregoś dnia będę mieć poważne problemy w pracy bo nikt nie wierzy że co miesiąc można się tak źle czuć..........
61 iza 109.243.102.132
2012-05-14 16:30:40

witam, poproszę o opis ćwiczeń na migrenę- też się z nią męczę i szukam sposobów zapobiegania i leczenia
60 Marzena 194.30.179.208
2012-05-14 13:35:23

Z zaciekawieniem przeczytałam Twój komentarz. Proszę podaj rodzaj ćwiczeń, jakie stosujesz przy napadach migrenowego bólu głowy (lub zapobiegawczo). Ja przetwestowałam na sobie skuteczność pewnych ćwiczń jogi - u mnie zmniejszają intensywność i liość napadów migrenowych tzw. ćwiczenia odwrócone (z głową w dół) - zapewniają lepsze dorwienie głowy i wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych. Pozdr Marzena
59 Dorota 78.9.83.142
2012-05-10 16:18:39

Witam, zrobię wszystko, by migrena minęła. Proszę o informację ...
58 dorota 77.255.174.3
2012-05-09 08:02:44

witam !moje bole migrenowe sa nie do zniesienia,wracaja kilka razy w miesiacu,najczesciej towarzyszy bolom menstruacyjnym,tez probowalam od razu brac leki roznie z tym bywa raz pomoze a drugi nie koniecznie.zawsze wracajac z zakupow w duzych centrach handlowych wracam z migrena
57 stokrotka 93.105.168.60
2012-05-05 21:54:08

Polecam na migreny SOLPADEINĘ - tbl. musujące, niestety działają doraźnie, ale są dostępne bez recepty i na każdą kieszeń. Cierpię na migreny od 20 lat, zaczęło się w wieku dojrzewania. Bóle migrenowe powoduje u mnie zmiana pogody, a co za tym idzie zmiana ciśnienia, halne (mieszkam na Podbeskidziu), stres i miesiączki. Więc mam co m-c z zegarkiem w ręku to samo, ból głowy trwa nawet do tygodnia, ostatnio się nasilił i po raz pierwszy w życiu dołączyły wymioty przy jednoczesnym skoku ciśnienia. Po wymiotach zawroty głowy troszkę ustąpiły, ból zelżał, a ciśnienie spadło. Bardzo często zdarza mi się kłaść i wstawać z bólem, aż się żyć odechciewa z tego bólu. Podobno warto skorzystać z akupunktury, są Poradnie Leczenia Bólu, które stosują takie metody. Myślę, żeby się zarejestrować do takiej poradni.
56 lustus 212.106.28.98
2012-04-29 15:48:44

Jeśli chodzi o bransoletki to nie wydasz więcej jak 10 zł i to z przesyłką. Wybiera się najtańszą bo tu cena nie gra roli, każdą działa identycznie
55 Kaja 82.160.154.189
2012-04-28 11:50:09

Moje migreny zaczęły sie na studiach. Koszmar. Ból glowy dopada mnie kilka razy w miesiącu. Biorę Cinie i zazwyczaj przechodzi. Zazwyczaj. czasami kończę na ratunkowym faszerowana różnymi kroplówkami. Ostatnio wiele pozytywów usłyszałam na temat bizuterii magnetycznej. Czy ktoś ją nosi?? Zastanawiam się...tylko troche sporo kosztuje.
54 JOANNA 93.105.101.54
2012-04-20 21:20:29

Za nim rozwinie się ból biorę od razu 3-4 tabletki przeciwbólowe, które mają jak najwięcej ibuprofenu i paracetamolu, zabijam tym sposobem migrenę, która później tylko tli owszem zdarza się, że w ciągu doby muszę powtórzyć podaną dawkę co szkodzi na żołądek, ale są też leki osłaniające. Muszę również stwierdzić iż od jakiegoś czasu biorę magnez z witaminą B i napady migrenowe są coraz rzadziej co mnie bardzo cieszy :) ponieważ od 15 lat musiałam kilka razy w miesiącu się męczyć dziś jest to raz, dwa razy na miesiąc. Przy rozwiniętym bólu pomagały mi zimne okłady na głowę a najlepiej jak ją zmoczyłam. Powodzenia :)
53 magda 31.63.229.171
2012-04-13 22:35:03

Ja też uważam że CINI jest niezastąpione, ale niestety mam bardzo silne bóle od dziecka więc w moim przypadku muszę brać tabletką 100Mg
52 ania 94.254.152.157
2012-03-21 12:51:15

co to za migrena na którą zwykły ibuprom pomaga.... ja biore ketonal i mi nie pomaga (oczywiście już nie biore aby nie zatruwac zołądka wątroby skoro nie pomagal)
51 marzena 77.45.25.54
2012-03-08 18:13:24

na migrene cierpie 25 lat ludzie ze mnie zartuja ze szlachcianka a ja wyje z bolo od srodkow przeciw bolowych boli mnie zoladek
50 Aga 188.147.207.38
2012-02-26 11:17:44

...proszę o ćwiczenia
49 xoxo 159.205.178.118
2012-02-25 03:50:54

Coś czuję że koleżanka nas w wała zrobiła. Nadziei narobiła i humor popsuła. Dajemy Ci jeszcze szanse rehabilitacji.
48 jarek 89.239.226.90
2012-02-24 15:48:45

poprosze o te cwiczenia moze to pozwoli mi zapomniec chociaz na chwilke o bólu pozdrawiam
47 bozenza 62.233.160.222
2012-02-23 21:17:29

jak leczyc migrene
46 maria 81.210.53.2
2012-02-19 15:48:11

... prosze o ćwiczenia
45 wika 213.195.168.215
2012-02-05 22:49:04

ja też stosuję cinie ale dziala na mnie dopiero po ok. 1,5 do 2 godz.niemniej jednak lepsze to anizeli 3 dni wyłączone z życia. podpzdrawiam
44 Wlodek 178.42.63.184
2012-02-01 21:20:58

Od dluzszego czasu stosuje jedna tabletke paracetamolu ijedna tabletke etopiryny jezeli po 40 min bol nie odpuszcza poprawiam jeszcze jedna tabletka etopiryny
43 Ania 95.160.219.94
2012-02-01 20:44:34

Witam :) ja też bardzo cierpię na bóle migrenowe, żadne leki p/bólowe nie działają. Jestem już bardzo zmęczona tymi bólami. Lekarze mówią abym nauczyła się żyć z tymi bólami.
42 Samiec 213.146.39.47
2012-01-31 01:42:17

Witaj, mogę wypróbować. Podchodzę sceptycznie bowiem jako małe dziecko gdy bóle zaczęły się pojawiać robiono mi (podczas ataku) masaże głowy z instrukcją na całą stronę tzw. główka kapusty. Niestety nie były skuteczne. Podejrzewam iż za zadanie miały niwelować napięcie i studzić emocje. Minęło już ze 2 dekady od tego czasu. Teraz mam od ponad 5 lat migrenę przewlekłą. Jeden KOSZMAR. Na początku bóle trwały po kilka tygodni i występowały w takich seriach 2-3 razy do roku. Aktualnie zajmują mi blisko 50% dni w roku. Nie można się uczyć, pracować, niczego planować. Nie będę pisać co brałem. Aha kiedyś pomogła mi marycha, ale ponieważ jej skład na czarnym rynku może być trefny a rząd nie prowadzi nadzorowanych plantacji to i nie używam. Czekam na wskazówki.
41 Anna 88.220.150.79
2012-01-21 20:18:08

To co opisujecie w komentarzach to przeważnie bezwolne poddawanie się chorobie. Wiele razy i w wielu miejscach pisałam i szukałam ochotników do wykonania prostych ćwiczeń i nikogo nie znalazłam. Każdy mój post był ostatnim w tym ciągu ubolewań. Nadal szukam ludzi, którzy - za darmo - wykonają te ćwiczenia, a mi tylko powiedzą czy im bóle przeszły. Chodzi oczywiście o bóle migrenowe, na przykład kobiece miesięczne, a NIE bóle związane z jakąś chorobą organizmu. Proszę pisać ... to podam jak się to robi.
40 Gabrysia 188.123.199.198
2012-01-17 23:08:34

W początkowym etapie napadu migreny pomaga preparat o nazwie CINIE. Można go dostać na receptę 6 tabletek ok 80.0 zł. Powoduje on obniżenie ciśnienia w głowie, ból ustępuje po 30 min. Pozdrawiam
39 czipcok 89.229.70.39
2012-01-10 12:31:20

Polecam mieszankę Nospy i jakiegokolwiek leku przeciwbólowego (ja używam Ibuprom Sprintcaps) naprawdę pomaga.
38 OLA KALINOWSKA 92.251.216.32
2012-01-07 22:47:44

WITAM JA CHORUJE NA MIGRENE 20LAT,JEDYNE TABLETKI JAKIE MI POMOGŁY TO CINIE 50MG.POZDRAWIAM
37 miszka 91.94.215.66
2011-12-30 18:31:33

Ja na swoją migrenę stosuję dobry sen , oczywiście bez melatoniny nie zasnę wystarcza 1mg i rano najczęściej jest OK.
36 nika 83.24.210.74
2011-12-27 11:44:41

to może być sm,poczytaj więcej na vita-medica.com
35 dorota 212.244.46.210
2011-12-12 15:28:05

a moja córka bierze już dawke podwójną 100 i niestety żadnych rewelacji.Cierpi nadal. Mysle dla niej o botoksie.
34 iza 178.56.214.22
2011-11-25 11:29:05

mój syn dostał w szkole silnego ból głowy i brak tchu oraz drętwienia lewej ręki i nogi a bul jak jest tak jest co mam dalej zrobić proszę o kontakt
33 małgorzata 178.56.147.130
2011-11-21 09:31:45

ja cierpie na migreny 20lat.bardzo niszczy to moje życie,napady trwają nawet 3 dni,tabletki działają bardzo krutko albo wogule. koszmar.
32 hpforester 66.17.139.2
2011-11-14 18:20:13

Mieszkam w USA. Moj neurolog przepisal Zomig 5MG (AsterZeneca) i narazie to jest jedyny lek ktory pomaga.
31 Hania 91.192.88.53
2011-10-21 13:45:59

Ja choruję na migrenę od 10 roku życia ale to co ja tu czytam to wasza jest bajką. U mnie zaczyną sie aurą, a więc mam ograniczone pole widzenia mam takie mroczki przed oczami, nie widzę czegoś w całosci a to na twarzy nie widze nosa, zamiast pieciu palców widzę dwa, potem mam zaburzenie czucia drętwieją mi ręce, nogi, całe ciało, to dretwienie przechodzi przez całe ciało. W następnym etapie nie mogę sklecić słów żeby cos powiedzieć, wychodza mi słowa bzurne, których sama nie moge określić i nadchodzi otumanienie że sama nie wiem jak mam na imię. To trwa parę godzin zawsze się boję że po takiej migrenie będę roślinką że ie będą mogła normalnie żyć. Biorę imigran , kupiłam sobie w Niemczech cyklamen D, ale to nic nie pomaga, po prostu ona przychodzi pustoszy mnie i odchodzi. Powiedżcie jak ja mam z tym żyć, a przychodzi ona do mnie raz w miesiącu. Najgorsze jest to że mój 17 letni syn choruje na nia już od paru lat. Pozdr. Hania
30 Anakondaaa 82.145.211.14
2011-10-06 23:27:26

Ja niestety tez mam te dolegliwosc.z początku gdy te bole wystepowaly i zbieralo mi sie na wymioty to nie wiedzialam co to jest.okazalo sie ze to migrena.w ogole to gdy ma nastapic to mam ten tzw snieg przed oczami.pomaga mi 1 tabletka pyralgin lub aleve.niby wezme tabletke i okej.ale ja to mam czesto te migrene.mam pytanie-komus szumi w uszach dodatkowo??
29 natalia 83.28.154.124
2011-10-05 22:24:38

Obecnie mam 30 lat a od 15 cierpie na migrenę. Od 5 lat napady są 1-2 razy w tygodniu, ale potrafie z nimi walczyć. To nie prawda,że w ciaży migrena ustepuje, podobnie jak to,że jak wczesniej wezmie sie tabletke-ból sie nie nasili. W rodzinie mam kilku lekarzy, wiec wypróbowałam juz wszystkich metod...były rózne diety, odpowiednia ilosć snu, unikanie ryzykownych pokarmów (ser, czekolada, alkohol, papierosy, orzechy, wszystko co ma konserwany) , akupunktura, zioła, masaże relaksacyjne, krioterapia, sztuczne podnoszenie cisnienia tetniczego, transfuzja krwi i masa leków. Obecnie wiem jedno, jest STRES jest MiGRENA. Dla mnie najskuteczniejszy jest ZOMIG w tabletkach, choć drogi , SUMAMIGREN w tab i IMIGRAN-ten biorę w sztyfcie do nosa i w czopkach jak mam nudności, ale najlepiej działa IMIGRAN W AUTOINIEKCJI(zastrzyk) - robie ukłucie w udo i po 15-30min ból zupełnie znika, Co prawda czuje się lekkie duszenie w gardle-ale nie jest to grozne, to objaw, że lek zaczął działać.Jedyny minus-cena , 2 zastrzyki kosztuja 240,00zł. Delikatnie mówiąc przerąbane. Jak łatwo policzyć m-cznie na to aby móc normalnie funkcjonować-żyć w moim przypadku potrzeba ok 1000,00zł. Ostatnio poddałam sie równiez kuracji BOTOKSEM. Neurolog wstrzykął mi 1 ampułkę jadu kiełbasianego w skronie, łuki brwiowe i kark...przez m-c było miło, bo nie bolała głowa, ale potem znowu było jak dawniej....a skutek zabiegu miał sie utrzymywać przez 3-4 m-ce . W moim przypadku nie zadziałało, a koszt tego zabiegu to 800,00zł?(sam botoks). Jesli któras z Was ma jakies pytania w/s MIGRENY-chetnie pomogę...mój mail: maniamalina@wp.pl
28 magda 178.36.221.118
2011-10-02 19:50:32

mnie pomaga cinie świetny lek działa w najwiekszym napadzi polecam na recepte
27 Barbara 195.204.124.34
2011-09-29 09:40:51

Ja mam takie pytanie do pani, czy te wszystkie leki są na recepte? Czy ten lek o którym pani piszę zalecił lekarz? Bo ja mam taki problem że jestem w Norwegii a z nimi jest bardzo cieżko się dogadac.Zresztą oni tutaj takich silnych lekow przeciwbólowych raczej nie chcą przepisywac.Prosze o odpowiedz.
26 Barbara 195.204.124.34
2011-09-29 09:26:03

Pierwszy atak migreny dostałam jak miałam 25 lat,nawet leżałam w szpitalu bo badali co mi jest no i z badan wyszło że to własnie migrena.Lekarze powiedzieli jaką diete mam zastosowac w codziennym zyciu czyli sero zółtego,sera,czekolady,czerwonego wina itd.Oczywiście ograniczyłam wszytsko i nie miałam ataków od 4 lat i teraz znow powrociły.chociaz dalej sie pilnuje co jem ale wydaje mi sie że własnie duży wpływa ma na to stres i brak odpowiedniej dawki dla organizmu snu.Podejrzewam że moja praca w której pracuje po 12 nawet i 16 godzin uniemożliwia mi odpowiedni odpoczynek.Mam dopiero 29 lat a czasem poprostu przez te ataki czuje sie jak wrak.Pozdrawiam wszystkie panie cierpiące na tą chorobę:(
25 asia 178.181.15.220
2011-09-21 13:51:49

ja mam tego nieproszonego gościa od ok 30 lat i ciągle się zjawia niezapowiedziana i nieproszona i nie wiem ile zostanie ze mną mam ataki od 3 dni do 16 !tyle trwał najdłuższy,pomaga mi ketonal obojętnie jaka postać do tego pyralgin,tramal dexawen coś przeciw wymiotnego coffecorn,taka mieszanka ! a najlepiej jak na IPw zpitalu podadzą manitol w kroplówce czyni cuda! 3-4 godz pod kroplówkami i wiem że żyję -DO NASTĘPNEGO ATAKU!kiedyś mi lekarz powiedział że jest jeden lek który na pewno każdemu pomoże to GILOTYNA i już nie boli ! pozdrawiam wszystkich migrenowców
24 dorota 82.177.170.77
2011-09-13 23:04:23

ta choroba jest jak bumerang ,ja ja usmiezam a ona i tak wraca choroje od 12 rz i ból jest z wiekiem silniejszy tego nie da sie opisac
23 Adrianna 80.51.169.23
2011-09-12 20:46:14

Poleca IMigran (czopki) mi pomagał przez pare ataków, jednakże jak każdy lek mój na migren po pewnym czasie zażywania przestaje funkcjonować :(
22 halina 93.209.203.34
2011-08-28 21:28:35

tak zgadzam sie mje tez pomagaja
21 kalina
2011-06-13 09:50:52

Migrena jest ciężka ale można z nią żyć. Zgadzam się, że jest przyjaciółką na całe życie...jak ktoś ładnie napisał w tym artykule, ale można brać leki łagodzące napad bólu, np. Sumamigren. Przyjmuje się jedną tabletkę. Oprócz tego, jesli ktoś dodatkowo cierpi na wymioty przy ataku, można pić herbate z imbirem.
20 Jolanta
2011-05-29 17:41:29

Ja również leczę się na migrenę. W zależności na jakim etapie jest ból stosuję lek CINIE albo COFFECORN forte. Brałam kilka razy Divascan, ale ból po tym leku wzmagał się. Pozdrawiam
19 Migrene
2011-05-23 09:11:48

Ja mam bóle 2-3 razy w tygodniu, chciałabym miec 2 razy w miesiącu...
18 Migrene
2011-05-23 09:08:48

Na mnie zawsze działał pyralginum 500 domięśniowo lub dożylnie, ale że mam migreny srednio 2-3 razy w tygodniu to żeby uniknąć iniekcji zaczęłam brać Zomig i jest świetny. Po godzinie od zażycia leku jestem jak nowo narodzona....
17 kamelia
2011-05-16 15:06:35

oh nie! wal z nim do neurologa natychmiast!!!!
16 kamelia
2011-05-16 15:04:57

mam tak samo. czasami pomaga wczesne podanie doustne ampułki Pyralginy podane w 1/2 filiżanki letniej wody z łyżeczką glukozy, jak brak Pyralginy do iniekcji, to trzeba rozgnieść 2 tabletki i też rozpuścic w wodzie jw.
15 sylwia
2011-04-18 22:52:19

kołatanie serca może być jednym ze skutków ubocznych... ale możliwe ze za dużą dawkę wzięłaś i mniejsza również by pomogła a nie dała aż tak nasilonych objawów ubocznych. ja miałam takie objawy po dawce 100mg a jak się okazało później to 50mg również mi pomaga a nie daje tego nieprzyjemnego ucisku w klatce. pozdr
14 ola
2011-03-22 19:39:15

cierpię na migrenę od 6lat... ten lek niestety nawet choć trochę nie zadziałał
13 Marcelina
2011-03-21 00:22:27

Ja dostalam od lekarza neurologa ,lek o nazwie Divascan ,byla, zachwycona dzialanie tego leku .migreny praktycznie zniknely bezpowrotnie .teraz miewa bole glowy ale to ze wzgledu na czesto zmiane pogody slonce -deszcz-slonce , ale nie sa takie dokuczliwe .
12 krystyn
2011-03-14 20:10:38

migrenę leczę już ponad 20 lat jednak bez skutku,czasami ból dopada mnie 2 razy w tygodniu nie pozwalając normalnie funkcjonować.Może ktoś poleci mi jakiś sprawdzony przez siebie lek.
11 Kate
2011-03-07 00:08:55

Naukowcy udowodnili, że migreny są dziedziczne. Ponadto migreny trwają przez większość życia. W przypadku niektórych osób, u których migreny zaczęły się przed okresem dojrzewania migreny trwają aż do klimakterium.
10 Ewa
2011-03-02 18:27:19

Niestety nie nie zawsze zadziała:(. Poza tym często po zażyciu mam kołatanie serca,ucisk na klatkę piersiową i zaciskającą się obręcz na głowie ale właśnie po tym, ból ustępuje po kilku minutach.
9 Weronika
2011-02-26 13:35:22

Migrena to starszna i bardzo tajemnicza choroba. Szczegolnie w jej przypadku dobre efekty przynosi medycyna chi?ska, bo podchodzi do problemu holistycznie i dogl?bnie szuka przyczyn, a nie leczy tylko objaww. Jezeli szukacie takiego specjalisty w Warszawie to ja Ja gor?co polecam Pani? Ma?gorzat? Szkur?atowsk? z Centrum Chanta'l.
8 Andrzej
2011-02-26 13:33:57

Potwierdzam bardzo wysoką jakość i profesjonalizm działań Pani Gosi. Mi pomogła na bóle reumatyczne.
7 ala
2011-02-23 10:16:21

najlepszym lekiem na bóle migrenowe są tabletki o nazwie "sumigra" są na receptę, ból ustępuje całkowicie do godziny czasu. bardzo polecam
6 kinga
2011-02-23 10:13:34

ja bóle migrenowe mam około 6 razy miesięcznie więc nie przeżywaj swoich dwóch bo nie wiesz o czym piszesz mi myslisz
5 wiola
2011-02-15 10:58:34

mam migreny juz 14 lat jest coraz gorzej napady mam dwa razy w kazdym miesiącu juz sama nie wiem gdzie szukać pomocy
4 aneta
2011-02-10 22:32:25

mój syn lat 8 ma bóle migrenowe średnio 12 razy w miesiącu, czy to normalne???????????
3 małgorzata
2011-01-28 18:35:30

migrena
2 samilla
2011-01-25 17:21:41

Więc ja miałam problemy z migrenami od bardzo dawna, mniej więcej od 13 roku życia. Zwykle raz w miesiącu napadał mnie taki ból (niezwiązane z okresem), że nie mogłam nic robić po prostu. Żadne leki mi nie pomagały, absolutnie nic. W końcu poszłam do Małgorzaty Szkurłatowskiej, specjalistki od chińskiej medycyny i ona była mi w końcu w stanie pomóc, choć zmiana nie była natychmiastowa.
1 Fronencja 79.190.248.57
2014-03-19 22:26:20

Ciekawy artykuł ;)


Pytanie do lekarza !!!
Cukrzyca ciężarnych
Zobacz odpowiedź lekarza Diabetologa
Najczęściej zadawane pytania Zadaj pytanie
Spis treści
-Ból głowy u dziecka
-Boli głowa - ból napięciowy
-Jaki to ból głowy?
-Leczenie bólów reumatycznych
-Leczenie bólu – bezpieczny paracetamol
-Leczenie bólu – długodziałający naproksen
-Leczenie bólu - ibuprofen
-Leczenie bolesnej miesiączki
-Migrena i jej leczenie
-Nowoczesne leczenie hemoroidów
-Reumatyzm kąsa bólem stawy
-Validol - uspokaja i leczy
-Ząbkowanie i ból dziecka
-Zwyrodnienie stawów boli
linki sponsorowane, reklamyDesign by Media Park Sp. z o.o. ® © 1999 & 2018
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
-->